Odveta však byla dlouho otevřená a o výhře rozhodl až v samotném závěru Belan. „Soupeř kousal, podal lepší výkon než doma a první půli byl lepší. Měli jsme šance Břicháčkem a Markem, ale také nás musel podržet brankář. Pro Chotíkov je to historický postup,“ uvedl domácí kouč Josef Aubrecht.

Rapid dojel na slabou koncovku. „Škoda, že jsme neproměnili příležitosti v první půli, kdy jsme byli lepším celkem. Po přestávce to už z naší strany nebylo nejlepší a inkasovali jsme,“ viděl utkání Pavel Baroch, sekretář Rapidu.

Jak to s Rapidem a dalšími zainteresovanými celky v nižších soutěžích kraje dopadne, rozhodne dnes v 15 hodin krajská STK. Po dodatečném postupu Rokycan z přeboru do divize se bude pohyb týmů v soutěžích ještě měnit.

Ve střetnutích o I. B třídu se překvapivě dařilo celkům z okresních přeborů Rokycany a Plzeň – jih. Strašice i Štěnovice po nerozhodných prvních zápasech nezaváhaly a v barážových odvetách si zaslouženě vybojovaly postup. Kralovice a Dlouhá Ves tak sestupují do okresů.

Výsledky baráží: o Fincentrum krajský přebor: Chotíkov – Rapid Plzeň 1:0 (0:0, 80. Belan, první utkání 1:0, 250 diváků, postupuje Chotíkov), o I. A třídu: Sušice – Nýrsko 4:2 (2:1, Fusch 2, Budil, Hubáček – Šteiner, Tykal, 220 diváků, první utkání 2:1, Sušice se udržela), o I. B třídu: Kralovice – Strašice 0:3 (0:1, Lisý, Dina, vlastní, 200 diváků, první utkání 2:2, postupují Strašice), Štěnovice – Dlouhá Ves 2:0 (1:0, Volf, Toustyy, 400 diváků, první utkání 1:1, postupují Štěnovice).