Před zahájením bojů o body v I. B třídě jsme vyzpovídali sekretáře Sokola Mrákov Petra Konopa. Po podzimu patří Mrákovu devátá příčka se ziskem 14 bodů za čtyři výhry, dvě remízy a sedm proher.

Jaká byla vaše hráčská a funkcionářská kariera?

Celý fotbalový život jsem spojil se Sokolem Mrákov. Začínal jsem v 7 letech(rok 1977) jako žák a zahrál jsem si přes dorost, B-mužstvo mužů i v Áčku Mrákova. V současnosti nastupuji za starou gardu a v případě nouze bych mohl zaskočit i v B-mužstvu mužů. Jako funkcionář pracuji ve výboru fotbalového oddílu od roku 1991, kde momentálně již sedmým rokem dělám sekretáře a zároveň asistenta trenéra dorostu.

Na jaké období nejraději vzpomínáte?

Nejraději vzpomínám na dvě období, která jsou od sebe dost vzdálená…To první byla poslední moje sezona za žáky(1984/85), kdy jsme pod vedením trenéra Václava Řeháka vykopali okresního přeborníka a já se stal nejlepším střelcem soutěže, a druhé pro mne příjemné období byla sezona 1995/96 v Áčku, kde byla skvělá parta kolem Míry Duffka, Jirky Pejsara, Jardy Stýskala, Pavla Rybára, a bojovali jsme o postup do I.B třídy.

Ohlédnutí za podzimní částí?

A mužstvo působilo 2. sezonu v I.B třídě, čekali jsme, že se budeme pohybovat kolem středu tabulky. To se však nepodařilo, protože jsme nevozili body ze soupeřových hřišť. Tam jsme získali pouze bod za remízu.

Jak vypadala zimní příprava?

A-tým má za sebou už tradiční kondiční soustředění, které proběhlo v únoru v Nýrsku, a zatím tři odehrané přáteláky na umělce s domažlickým dorostem 0:4, se Startem Tlumačov 2:1 a s Nýrskem 3:5.

Nastaly změny v kádru?

Kádr se přes zimu prakticky nezměnil. Pouze se vrací z hostování ve Kdyni Martin Bandžuch a hostování Antonína Kopeckého z Janovic jsme proměnili v přestup.

Čeho byste se měli po podzimu vyvarovat?

Zásadně vozit body i ze hřišť soupeřů, což se nám na podzim vůbec nedařilo…

Kdo je favorit na postup a sestup?

Vítěz skupiny je po pozimní části skoro jasný- Dynamo Horšovský Týn. Věřím, že si trochu polepšíme, a co se týče sestupu – ten samozřejmě nikomu nepřeji.