V 11. kole Puma krajského přeboru se zrodila výhra v podobě pětigólové výhry Slavoje Koloveč na půdě vedoucího celku tabulky Stříbra. Koloveč pod vedením nového trenéra Ivana Kovácse nastoupil ve standardní sestavě, kterou doplnil Černohorský. „Trenér navázal na moji sestavu, ve které jsme hráli už i s Vejprnicemi. Ve Stříbře nás navíc posílil Míra Černohorský, který dostal osvobození a mohl nastoupit,“ prozradil k sestavě bývalý hrající trenér Martin Bittengl, který se nyní může naplno věnovat hře.

Stříbro – Koloveč
0:5 (0:1)

První minuty utkání oba týmy vzaly s respektem a hra se bez vážnějších šancí odehrávala spíše ve středu hřiště. Do poločasu hosté z Kolovče začali vytvářet mírný tlak, který postupně zesiloval. „Z dobře zajištěné obrany jsme si vytvářeli hodně šancí, které bohužel nekončily úspěchem. Oproti tomu domácí spoléhali na rychlé brejky, které naše záloha a beci zastavovali,“ prozradil k první půli utkání Martin Bittengl.

Poločas branku nakonec přinesl, když v 45. min. gólmana Stříbra překonal Jindřich Bittengl – 0:1.

„Byl to důležitý gól, který podle mě rozhodl celé utkání. Po rozehrání už totiž domácí nemohli odpovědět, protože rozhodčí odpískal konec poločasu,“ dodal Bittengl.

Po poločasové přestávce Koloveč nastartovala neustálý tlak. Navíc od 53. minuty hráli domácí bez Dyka, který při penaltě vyběhl ze zdi, za což obdržel druhou žlutou kartu. Penaltu kopanou za hru rukou s přehledem proměnil Šperl – 0:2.

Čtvrthodinu nato se ve vápně prosadil Kliment, který zvýšil na 0:3.

To už Stříbrští nevydrželi a v 77. minutě po tvrdém zákroku na Parláska viděl červenou kartu Jareš.

Na poslední desetiminutovku vystřídal autora prvního gólu Jindřicha Bittengla Duchoň, který vzápětí rozvlnil domácí síť – 0:4.

O chvíli později upravil na konečných 0:5 Šperl.

„Pozitivní v týmu bylo, že hráči chtěli hrát a neříkali si v duchu: ten míč nechci, abych to náhodou nezkazil. Na druhou stranu Stříbro hodně brzy zneróznělo a začalo dělat velké chyby a faulovat,“ prozradil atmosféru v týmu Martin Bittengl a pokračoval: „Na první Stříbro ztrácíme pět bodů, což není moc. K tomu nás do konce podzimní části čekají lehčí soupeři, se kterými bychom měli vyhrát. Tedy pokud budeme pokračovat ve hře, kterou jsme předvedli teď ve Stříbře. Věřím, že se ze šestého místa ještě posuneme.“

„Je to po dlouhé době pěkná výhra. Zatím si nemyslím, že by to byla zásluha nového kouče, jen se potvrdila kvalita a síla našeho týmu,“ dodal i předseda fotbalového oddílu Milan Lucák.

Nejlepší hráči: Čížek - Černohorský. Branky: 63. a 85. Šperl, 45. J. Bittengl, 70. Kliment, 82. Duchoň. Rozhodčí: Tyc. ŽK: 3:2. ČK: 2:0 (54. Dyk, 77. Jareš). Diváků: 300.

Sestava Slavoj Koloveč: Janča – Vlček, Milota (85. Mastný), Baxa, Černohorský, J. Bittengl (78. Duchoň), Parlásek (78. Homolka), Šperl, Kliment (83. Šlajs), Bittengl. Trenér: I. Kovács.