V Puma krajském přeboru startovalo na podzim šestnáct družstev

Podzimním mistrem Puma krajského přeboru se stali fotbalisté Rokycan před Městem Touškov a Chrástem.

Do soutěžního ročníku 2009/2010 se přihlásilo šestnáct družstev, což je stejně, jako v minulé sezoně.

Soutěži s 31 body kralovalo družstvo Rokycan, které má po podzimní části na svém kontě devět výher, čtyři remízy, dvě prohry a do jarní části nastoupí s jednobodovým náskokem.

Zatímco v minulém ročníku soutěže domažlický okres měl hned tři zástupce, letos jsou jen dva. FK Staňkov po nevydařené sezoně sestoupil do I.A třídy. Slavoj Koloveč i FK Holýšov soutěž nadále hájí s velmi dobrými výsledky.

Holýšovští se do krajského přeboru dostali před čtyřmi lety a po celou dobu okupují přední příčky tabulky. Ne jinak tomu je i ročníku 2009/20010, kdy jsou po jarní části čtvrtí a na lídra z Rokycan ztrácejí pouhé čtyři body. Z patnácti odehraných utkání utrpěli jen čtyři prohry, a to když v pátém kole podlehli Přešticím 4:0, v sedmém kole plzeňskému Rapidu 1:0, v 9. kole 1:0 Vejprnicím a v desátém Stříbru (0:2). Všechny tyto týmy nakonec skončily tabulkově níže, takže Holýšované mohou popřemýšlet o svých rezervách a tyto chyby v jarní části napravit. K tomu by měla pomoci i staronová tvář na střídačce, kouč Vladimír Lešetický. Právě tento trenér byl u postupu holýšovského celku do ´kraje´.

Velké ambice do jarní sezony má i Slavoj Koloveč, který je aktuálně pátý s 26 body. Kolovečtí už na začátku sezony pomýšleli o postupu do divize, a proto začali posilovat kádr. Do týmu se tak dostal i exligový hráč Petr Vlček. I malá sehranost týmu měla za následek prohru 2:1 už v druhém kole s Městem Touškovem. Šňůra proher pokračovala i ve třetím a čtvrtém kole, kdy Slavoj nejprve prohrál s Rozvadovem 1:2 a poté 2:0 v Holýšově. Změny ve vedení, kdy se na post trenéra postavil v té době zraněný Vlček, přinesly několik vysokých výher, ale také proher. Tým se stabilizoval až po příchodu nového kouče Ivana Kovácse a pod jeho vedením mužstvo začalo podávat vyrovnané výsledky, které mu zajistily dobrou startovní pozici pro jarní boje o postup do divize.

V podzimní části padlo v soutěži 395 brankek, což je na utkání průměrně 3,5 branky. Domácí v utkáních nastříleli 230 gólů a hosté 165. Na každé utkání přišlo v průměru 202 diváků, celkem jich bylo 22609. Nejvíce fanoušků chodí na utkání v Kolovči (3161), v Holýšově jich napočítali 2330.

Tabulce střelců vévodí hráč chrásteckého týmu Kovařík, který konto soupeřů zatížil 12 góly. Třetí je s deseti brankami kolovečský Šperl následovaný holýšovským kanonýrem Tlustým. Ten vstřelil o gól méně.