Třinácté kolo Puma krajského přeboru ve fotbalu bylo pro Koloveč opět vítězné. Slavoj zamířil na hřiště plzeňského SK ZČE.

SK ZČE Plzeň – Koloveč
1:3 (0:2)

Hosté se týmu z druhé poloviny tabulky nezalekli a od úvodních minut se tlačili do útoku. Do první vážnější šance se ale dostali Plzeňští.

Tlak hostů vyvrcholil v 16. minutě, když po přihrávce Šperla rozvlnil plzeňskou síť Parlásek – 0:1.

Deset minut nato hosté přidali druhou branku, když se prosadil asistent prvního gólu Šperl – 0:2.

Zkušená hra Slavoje pokračovala i přes dvoubrankové vedení a Plzeňští měli problémy se dostat před kolovečského Janču. Těsně před koncem poločasu se hráčům ZČE podařilo uvolnit, ale hrozící útok zastavil Vlček. Do odchodu mužstev do šaten už diváci gól neviděli.

Po přestávce došlo u obou týmů ke střídání. Za zmínku stojí jen stáhnutí zraněného Baxy, kterého vystřídal Martin Bittengl. Tlak hostů nepolevil a hned v úvodu opět zahrozili, nejdříve hlavičkou Duchoně a chvilku na to gólman ZČE zlikvidoval i hlavičku Mareše.

V 58. minutě se Koloveč dočkal, když třetí gól vsítil Jindřich Bittengl. Tomu míč skvěle nacentroval Šperl – 0:3.

Tříbrankové vedení kolovečského týmu vyburcovalo domácí ZČE k větší aktivitě, která vyvrcholila v 75. minutě, kdy snížili na 1:3. Stalo se tak po trestném kopu. S tečovanou střelou si Janča neporadil.

Sedm minut na to se Plzeň mohla na Koloveč dotáhnout, ale obrana hostů zapracovala a šanci zneškodnila. V 85. minutě Šperl založil další nebezpečný útok, nacentroval Duchoňovi, který míč napálil pouze do brankáře. Poslední minuty utkání patřily taktickému střídání, kdy trenér Kovács nahradil Duchoně za Šlajse a za Jindřicha Bittengla do pole nastoupil Mastný.

Nejlepší hráči: Bednář – J. Bittengl. Branky: 75. Bezdička - 16. Parlásek, 24. Černohorský, 58. J. Bittengl. Rozhodčí: Petržílka. ŽK: 2:4. Diváků: 150.

Sestava Slavoje Koloveč: Janča – Vlček, Milota, Baxa (46. M. Bittengl), Černohorský, Homolka, Mareš, J. Bittengl (93. Mastný), Parlásek, Šperl, Duchoň (87. Šlajs). Trenér: I. Kovács.