„Jsme rádi, že se nám do Kolovče podařilo nalákat řadu osobností, které se prosadily v reprezentaci i v zahraničí. Zápas bude svátkem jak pro fanoušky, tak i naše hráče, pro které to bude vlastně generálka před prvním mistrovským zápasem,“ tvrdí prezident klubu Miloslav Duchoň.

Výběr hvězd povede bývalý trenér Škody Plzeň Jaromír Mysliveček, coby rozhodčí se představí legendární Pavlín Jirků. Na hřiště mimo jiných vyběhna třeba bývalá opora Sparty Praha či West Hamu Tomáš Řepka nebo bývalý útočník Frankfurt Martin Fenin. O slavnostní výkop se postará David Limberský.

4. předkolo Ligy mistrů Karabach - Viktoria Plzeň (červenomodří), 17. srpna 2022.
Staněk vychytal proti Karabachu nulu, Plzeň si domů veze tři žluté karty

Zápas začne v pátek 19. srpna v 17 hodin, na hřišti po jeho skončení diváky čeká i posezení s hudbou. Součástí oslav bude výstava fotografií a pohárů z historie klubu.

Historická vozidla

Že bude fotbal hlavním tématem pouťového veselí, dokládá i fakt, že se zdejší fotbalisté po pátečním zápase představí fanouškům i v neděli, to už v prvním mistrovském zápasy sezony, kdy v utkání I. B třídy uvítají zálohu Vejprnic.

Program kolovečské poutě ale nebude pouze sportovní. Doplní ho i další zajímavé akce. Ať už je to sraz a výstava historických vozidel na zdejším náměstí (sobota 12-13 a nedělě 10 – 17), dvoudenní chovatelská výstava, benefiční koncert na opravu kostela Zvěstování Panny Marie v Kolovči (sobota 18) či pouťová zábava v areálu Staré cihelny (sobota od 19, hrají Lionika, Extra Band a DOA Rock). V neděli od 14 hodin pak vystoupí nejmenší chodská dechovka Sedmihorka.

U školy pak nebudou po celý víkend chybět ani pouťové atrakce a prodejní stánky.