Druhý zápas v rámci zimní přípravy mají za sebou fotbalisté třetiligové Jiskry Domažlice.

Po prohře s vedoucím celkem Synot ligy Viktorií Plzeň 1:4 na hřišti v Luční ulici si svěřenci trenéra Jiřího Skály tentokrát zastříleli. Účastníka krajského přeboru FK Holýšov na umělém trávníku v Domažlicích rozstříleli 10:0.

Střelecky se v utkání proti Holýšovu zaskvěl ofenzivní záložník Roubal, který se do listiny střelců zapsal hned pětkrát, dvakrát se trefil Lucák.

„Potěšilo mě, jak kluci k zápasu v rámci kondiční přípravy přistoupili. Hráli s velkou chutí, zápas odmakali a odměnou jim bylo deset branek v síti soupeře," pochválil svoje mužstvo trenér Jiří Skála.

„Na to, že je to náš teprve druhý přípravný zápas a zaměřujeme se teď spíše na obnovu fyzické kondice, herní projev mužstva se mně v utkání proti Holýšovu líbil. Dařila se nám kombinace, ve hře týmu se objevovaly prvky, kterými se chceme prosazovat. Samozřejmě vím, že kvalitnější soupeři ještě přijdou a ti nás prověří," uvedl trenér Jiskry Domažlice.

Prvním z nich bude již dnes třetiligový Vltavín. Chodové se s ním střetnou v Plzni v areálu Senka Doubravka, utkání začíná v 10.30 hodin.

"Chybět nám bude kvůli zdravotním problémům Javorský a také Leitl, který se zranil v úvodu utkání s Holýšovem. Věřím ale, že to nebude nic vážného a brzy se vrátí do přípravy. Kádr máme poměrně úzký, takže příležitost v utkání s Vltavínem dostanou hráči z béčka Lucák, Buršík, Hojda a Bláha," říká Jiří Skála.

Dobrou zprávou pro trenéra Skálu je, že zdravotně se dává dohromady Martin Hrubý. "Měl by se s námi zapojit do tréninku a je možné, že v dalším přípravném zápase v sobotu už alespoň na chvilku nastoupí," věří kouč Jiskry.

Sobotním soupeřem Jiskry bude na domažlickém umělém trávníku od 14.00 hodin divizní celek Klatov.

Další přípravný zápas sehrají fotbalisté Jiskry ve středu 3. února dopoledne v areálu Viktorie Plzeň na hřišti v Luční ulici a soupeřem jim bude druholigový Baník Sokolov.

V sobotu 6. února se Domažličtí opět vrátí do Plzně a znovu v Luční ulici změří síly s juniorkou Viktorie Plzeň.