Rodák ze Sedlic u Zahořan zde bude řídit zápasy kvalifikačního turnaje Poháru mistrů evropských zemí v kategorii mužů.

„V neděli je na programu technický mítink, kde se seznámíme s hřišti, na kterých se budu odehrávat zápasy. Ne všechna, která jsou stejná, a mohou na nich být některé odlišnosti, je třeba vzhledem ke správnému řízení zápasu znát. Zároveň se dozvíme hrací systém turnaje a nasazení,“ prozradil sedmadvacetiletý mezinárodní rozhodčí, který pobyde v Rakousku celý týden a domů se bude vracet příští neděli. K rakouským sousedům se tentokrát vydá vlakem.

„Českou republiku bude na tomto kvalifikačním turnaji reprezentovat tým Technika Brno, které se v letos velmi ´našlápnuté´ české extralize pohybuje na prvních třech místech společně s brněnskými Draky a pražskou Kotlářkou. Navíc letos koupili Australana, velmi kvalitního hráče a na jejich hře je to znát,“ prozradil Kaigl, který už atmosféru PMEZ zažil, a to sice v Bělorusku.

Není jistě bez zajímavosti, že na turnaj do Attnangu jezdili každý rok baseballisté Wolfs Domažlice. Letos se však nestačili přihlásit, a tak se na místo toho představili v Tulhnu.

Miroslav Kaigl začínal s baseballem v roce 1995, kdy působil jako catcher a hráč druhé mety. K baseballu ho nepřivedl nikdo jiný než Václav Vlček a společně s ním byl u zrodu klubu domažlických baseballistů, kteří si dali jméno Wolfs. V roce 2001 se Kaigl začal věnovat roli rozhodčího a postupně se propracoval na mezinárodní scénu. Na té působí letoš již sedmou sezonu. Během ní procestoval ´kus´ Evropy, prožil řadu zajímavých zážitků, odřídil řadu zajímavých zápasů. Navíc se seznámil s jedním z amerických trenérů a na jeho pozvání navštívil Spojené státy americké.

„Letos jsem obdržel nabídku řídit zápasy kvalifikace evropského šampionátu mladších kadetů, kterou hostí Bělehrad. V té době jsem však slíbil přítelkyni dovolenou, tak jsem musel odmítnout,“ prozradil dále úspěšný mezinárodní rozhodčí, který je mimo jiné i současným hospodářem baseballistů Wolfs Domažlice.

Autor: Karel Fait