Domažličtí trenéři Vaigl a Dobrý před zápasem napočítali devět zraněných nebo nemocných hráčů a k dispozici měli pouze dvanáctku hráčů. Chyběli: Teršl, Blažek, Hrubý, Hájovský, Buršík, Mužík, novopečený tatínek Braun, Boček, Švihořík. V sestavě domácích naopak nastoupil chorvatský záložník Diego Živulič, člen kádru A mužstva plzeňské Viktorky, a na hřišti to bylo hodně znát.

FC Viktoria Plzeň U21 - TJ Jiskra Domažlice 3:1 (1:0)
Chodové mohli jít do vedení v 15. minutě. Havel našel centrem zprava v šestnátce hlavičku Bezdičky, který orazítkoval břevno Sváčkovy branky. Potom se hrál pohledný kombinační fotbal, kterému ale chybělo finální zakončení. Běžela 33. minuta zápasu a k balonu se dostal Mlynařík, který se prodral obranou až do vápna, kde ho strčil Čihák, ale hlavní rozhodčí Pálek ukázal hrajte dál. Ve 35. minutě se poprvé měnilo skóre zápasu. Domácí Arzberger vysunul přihrávkou Pihrta, který přízemní střelou k levé tyči zahájil gólový účet – 1:0. Ve 41. minutě Řezáč našel na levém křídle naběhnutého Pihrta, ale jeho střelu z 13 metrů Brych kryl. Minutu nato vracel balon Pfeifer na naběhnutého Došlého, který mířil z 25 metrů k pravé tyči Sváčkovy branky. V úplném závěru poločasu střílel Kadar vedle pravé tyče branky Domažlic.

Druhý poločas začal střelou z úhlu nové útočné akvizice Jiskry Matějky do brankáře Sváčka. Skoré se měnilo ale na druhé straně. Agilní Pihrt našel na úrovni malého vápna hlavu Vilčka, kterého neubránil Chocholoušek, a plzeňský útočník poslal juniorku do vedení 2:0. V 52. minutě Havel našel centrem na levém křídle Došlého, který se dostal ze strany k šestnátce a mazáckou střelou z úhlu k levé tyči nachytal Sváčka v nedbalkách – 1:2.

V 61. minutě nacentroval Havel míč z pravé strany před vápnem na levou, kde hlavičkoval Vais k pravé tyči branky domácích, aleSváček ukryl míč v rukavicích. V 69. minutě si Šiman poradil se střelou z úhlu Pihrta. O dvě minuty později našel Pfeifer na pravém křídle Roubala, ten si seběhl do středu hřiště a střelou ze 17 metrů opět bohužel pro hosty mířil doprostřed, kde stál Sváček.

V 74. minutě stáhl před vápnem Bauer Vacovského a z nařízeného trestného kopu zvýšil Živulič zkušeně střelou k levé tyči, jak se později ukázalo, na konečných 3:1. V 78. minutě fauloval jeden z plzeňských mladíků Mlynaříka, který musel pro zranění střídat. Do konce utkání se už nic podstatného nestalo, a Jiskra si tak po porážce od A mužstva Viktorie Plzeň a Sokolovu připsala třetí porážku, tentokrát s juniorkou Plzně. Šanci na reparát bude mít v sobotu 17. 2. od 18.45 hodin na Doubravce, kde na umělém trávníků nastoupí Jiskra k sedmému přípravnému duelu v rámci letošní zimní přípravy. Soupeřem jí bude tentokrát nováček letošního ročníku ČFL TJ Sokol Čížová.

Sestava FC Viktoria Plzeň U21: Sváček – Kadar, Vacovský, Čihák, O. Pek (60. Ryška) – Živulič, Pavlík (60. Suchý) – Pihrt, Řezáč (46. J. Pek), Arzberger (60. Holík) – Vilček.

Sestava TJ Jiskra Domažlice: Brych (46. Šiman) - Mlynařík, Chocholoušek, Bauer, Došlý- Bezdička, Vais, Pfeifer(46.Havel), Roubal, Hejda- Matějka. Trenéři: Vaigl a Dobrý. Rozhodčí: Pálek-Ruda-Kříž. Diváci: 45.

Odkaz na pozápasový rozhovor s trenérem Jiskry Pavlem Vaiglem: https://www.facebook.com/jiskra.domazlice/videos/10155651039186185/
Fotogalerie z utkání: http://zuypompi.rajce.idnes.cz/FC_Viktoria_Plzen_U21_-_TJ_Jiskra_Domazlice_3_1_1_0_6_pripravne_utkani_zima_2018/

Autor: Jiří Pojar