První anglický týden měli před sebou fotbalisté Jiskry Domažlice, kteří v rámci předehrávaného 4. kola ČFL hostili exdruholigový FK Baník Most.

Domácí hráči se museli vyrovnat s odchodem hlavního kouče Jiskry Pavla Horvátha a trenéra gólmanů Martina Ticháčka, které povolala do ,,zbraně" jejich milovaná FC Viktoria Plzeň. Mužstvo vedl jako hlavní kouč Milan Matejka, který nemohl počítat s univerzálem Jiřím Bártou a záložníkem Lukášem Roubalem.

TJ Jiskra Domažlice – FK Baník Most 1:0 (0:0) Branka: 52. Čada.

Před utkáním byl trávník na Střelnici lehce zavlažen. Na úvod se obloha zatáhla a začalo mžít. V sedmé minutě fauloval nejzkušenější hráč v zeleném dresu hostů Patrik Gedeon Dominika Hradeckého. Nacvičený signál z trestného kopu z 23. metrů rozehrál Petr Mužík na vedle něj stojícího Pavla Fořta, ten posunul míč na nabíhajícího o Petra Došlého, který obloučkem ve vápně našel na levé straně Luďka Leitla, jenž v pádu mířil do brankáře Tino Divkoviče.

Nádherný fotbalový moment přinesla 11. minuta. Akci na jeden dotek předvedli domácí borci. Došlý po pravé straně poslal míč pod sebe na Hradeckého, který okamžitě levačkou vysunul nabíhajícího Fořta. Ten z jedenácti metrů pravačkou orazítkoval levou tyč branky hostů a Střelnice tleskala.

Po půl hodině hry opět ukázala Jiskra rychlý kontr. Mužík zatáhl středem hřiště balon, který předložil na pravou stranu Došlému, ten centrem přenesl hru na opačnou stranu na Fořta, který vybídl přihrávkou zpět na malé vápno Hradeckého, jehož zakončení Divkovič zázračně vyrazil.

Do druhého poločasu se obraz hry nezměnil a za neustálého deště se domácí snažili překonat obranný val Mostu.
To se jim podařilo v 52. minutě. Mužík z pravé stany mezi obránci uvolnil Čadu, ten se z pravé strany dostal před Divkoviče a jesličkami z devíti metrů ho překonal, jak se později ukázalo, jediným gólem utkání, 1:0. Za tři minuty pěkně přenesl hru Fořt z levé strany na Došlého, jeho střelu z deseti metrů a následnou dorážku s námahou gólman kryl. V 72. minutě po Mužíkově trestném kopu hlavičkoval Fořt vedle vzdálenější tyče branky hostů. Závěr utkání si Jiskra jednobrankový náskok uhlídala, i když rozhodčí nastavil čtyři minuty.

Sestava TJ Jiskra Domažlice: Šiman – Chocholoušek, Bauer, Nerad, Beránek (89. Špírek) – Došlý, Hradecký (92. Javorský), Čada, Mužík (78. Braun), Leitl (70. Hrubý) – Fořt. Trenér: Milan Matejka. Diváků: 523.

(poj, ova)