Sportovně technický úsek Řídící komise Čechy pod vedením Martina Drobného touto změnou zareagoval na vládní rozhodnutí o prodloužení lockdownu do 22. ledna.

S úpravou termínů jsou ta-ké spojené další kroky. Hlášenky všech soutěží jsou opět otevřeny od 7. do 22. ledna (do 12 hodin). Oddíly mají za povinnost si hlášenku zkontrolovat, případně doplnit. Od včerejška je na svazových webových stránkách fotbal.cz v sekci ŘKČ vložena upravená termínová listina.

Vlajková loď okresního fotbalu, A-tým Jiskry Domažlice ve třetí nejvyšší české fotbalové soutěži, tak už ví, že před jarním startem plánovanou dohrávku v Praze s rezervou Slavie také nesehraje v dříve určeném termínu 24. ledna v Xaverově.

Mistryně světa a nejlepší sportovec Domažlicka 2019 Jana Kaas vloni nezávodila.
Mistryně světa a nejlepší sportovec Domažlicka 2019 Jana Kaas vloni nezávodila

Po osmém kole ČFL jsou Domažličané v tabulce na vynikajícím druhém místě s bilancí šesti výher a jediné porážky s impozantním skóre 24:9. V případě tříbodového úspěchu v dohrávce na hřišti Slavie by měli šanci dotáhnout se bodově na vedoucí Spartu Praha B.

Deváté kolo sehrají Chodové na půdě sedmého SK Benešov. To je jediná jistota. Jestli však v nově naplánovaném termínu druhého únorového víkendu nebo přijde opět koronavirový posun, to si zatím netroufne nikdo stoprocentně tvrdit…

Termínový posun se týká rovněž obou dorosteneckých týmů Jiskry, které zatím ve svých divizních skupinách figurují na druhém místě s plným počtem bodů jen o skóre za plzeňským Petřínem B (U19), resp. na jedenácté příčce s osmi body ze sedmi zápasů (U17).

Dorostenci zatím mají v obou věkových kategoriích naplánovaný dohrávaný zápas 8. kola na středu 10. února v Plzni s rezervou Petřína. Deváté kolo odehrají doma proti Jihočechům v dresech SKP České Budějovice.