V pátek na neutrální půdě ve Zbůchu se mezi oběma týmy odehrála velmi vyrovnaná partie, kterou pro Domažlice rozhodli svými góly ostrostřelci Dvořák s Danem Černým. Za mladý výběr plzeňského družstva se prosadil Alexander Sojka, jenž v 77. minutě snižoval na konečných 1:2 z pohledu viktoriánů.

Zdroj: facebook fanoušků FCVP a HCŠP

„Do zápasu jsme šli v oslabené sestavě, ale zápas jsme podle mého názoru zvládli velmi dobře. Hráli jsme solidně z obrany a čekali jsme na chyby soupeře. Dali jsme dva hezké góly, ale mohli jsme ještě minimálně jednu branku přidat. Viktorka je výborně kondičně připravená a ke konci zápasu to bylo znát. Posledních 15 minut už to z naší strany nebylo ono, ale naštěstí jsme protivníka k ničemu vážnějšímu již nepustili a vyhráli," hodnotil utkání domažlický fotbalista Kryštof Pavlík. 

„Pro náš mladý tým byl souboj s Jiskrou velmi cenným z hlediska sbírání zkušeností. Utkání mělo velmi dobrou úroveň, byť na obou stranách chybělo několik hráčů. I když to byla jen příprava, mrzí nás, že jsme neuspěli, protože chceme vyhrát každé utkání, chceme mít v týmu vítězné typy hráčů. Na druhou stranu se stále připravujeme na třetí ligu a zkoušíme určité herní varianty. Kluci mě rozhodně nezklamali,“ měl jasno trenér Viktorie Josef Parlásek.

Jiskra porazila Petřín 3:2.
Domažlice na turnaji zvítězily i podruhé. Kouče trápí početná marodka

Pro Domažlice se (vyjma nedělního benefičního utkání pro Jiřího Šámala) jednalo o poslední přípravné utkání před téměř třítýdenní přestávkou.

Pak by pro Chody, které teď trápí celá řada zranění, měla nastat ta pravá letní dřina, v rámci které sehrají přípravné duely s divizní Doubravkou, Mýtem (oba zápasy se budou hrát v rámci memoriálu Matěje Strejčka), a dále také s Viktorií Plzeň do 19 let, se Zbuzany (třetí liga) a Petřínem (divize A). Ve fotbalovém zákulisí se také spekuluje o zápasech s ligovou Plzní a pražskou Spartou.

Benefiční utkání pro Jiřího Šámala

V neděli se na domažlické Střelnici uskuteční benefiční utkání pro bývalého hráče Jiskry Domažlice a trenéra Vejprnic Jiřího Šámala, který se v dubnu dozvěděl krutou diagnózu – že trpí nemocí ALS, na kterou před rokem zemřel plzeňský fotbalista Marián Čišovský nebo již dřív bývalý politik Stanislav Gross.

Jiří Šámal trpí nemocí ALS.
Byl to šok. Nemáte nic odžito, popsal Šámal moment, kdy se dozvěděl, že má ALS

Nedělní benefice s názvem „Fotbalem pro Jirku Šámala“ začíná ve 14 hodin předzápasem mládežnické akademie TJ Jiskra Domažlice. Zakončená bude hlavním zápasem mezi týmy Jiskra Domažlice ČFL – Jiskra Domažlice divize (Tým Jiskry Domažlice vs. tým Jiřího Šámala).

Zdroj: Youtube

Na hřišti se kromě současných fotbalistů chodského celku bude prohánět třeba Pavel Horváth, Pavel Fořt, Martin Ticháček, Martin Sladký nebo Petr Šíma. Výtěžek z akce půjde na podporu Jiřího Šámala. Finanční příspěvek můžete posílat i mimo nedělní benefici na transparentní účet na obrázku níže.

Benefice pro Jiřího Šámala.Benefice pro Jiřího Šámala.Zdroj: TJ Jiskra

Zdroj: Youtube