Jiskra Domažlice – FK Příbram B
1:0 (O:0)

Jiskra v domácím zápase začala aktivně a už v 3. min. Cihlář zahrál trestný kop, se kterým si příbramský Rondzik poradil. V 7. min. nastřelil dalekonosnou střelou Cihlář břevno a následný Strejcův centr brankář vyboxoval.

V 18. min. zatáhl Bahleda po levé straně míč na Mužíka a ten svou šanci neproměnil. O minutu později se opět zranil domažlický stoper Vacek, který po půlroční pauze opět začínal hrát. Vystřídán byl Maškem.

V 25. min. musel příbramský brankář opět boxovat trestný kop Cihláře. O minutu později zahrozili hosté, když kombinoval Štochl s Bakongoliou, jehož střelu zadáci tečovali na roh.

Ve 33. min. předvedli rychlou akci hosté, kdy centroval Mácha na Tshiabolu a s Bakongoliovou střelou z otočky si Mleziva poradil.

Ve 38. min. vystihl Šot přihrávku soupeře a místo toho, aby volil přihrávku na Bahledu, vystřelil a jeho střelu příbramský brankář chytil.

Ve 40. min. se do velké šance dostali hosté, kdy kombinoval Bakongolioa s Tshiabolou. Jeho střelu z vápna Mleziva bravurně vyrazil.

V poslední minutě prvního poločasu se po autovém vhazování k šanci dostal agilní Bakongolia, ale gólu se diváci nedočkali. Na druhé straně se do velké šance dostal Šot a střelou z otočky minul pravou tyč brankáře Rondzika.

Do druhého poločasu vstoupili aktivněji hosté po centru do domácí šestnáctky, když se k odraženému míči dostal Škácha, který střílel nad.

Diváci se úvodní a jediné branky dočkali v 55. min., kdy Cihlář ideálně vysunul Šota a ten se s míčem dostal až k šestnátce. Po jeho střele Jiskra vedla 1:0.

V 65. min. měla opět šanci Jiskra, když Schötterl vysunul Šota. Tomu bohužel příbramský brankář ukopl míč.

O devět minut později došlo k vyloučení Mužíka po druhé žluté kartě a Jiskra dohrávala zápas v deseti.

V 75. min. měli šanci hosté, když se po Máchově centru k míči dostal Mojdl, ale s jeho střelou si Mleziva bravurně poradil.

Deset minut před koncem střílel Bakongolia a jeho střela byla stečována na rohový kop. V 82. min. vyslal Cihlář tvrdou dalekonosnou střelu, která těsně minula branku Příbramských. O minutu později zahrával Manowetz po faulu na Šota trestný kop, se kterým si příbramský brankář opět poradil.

Dvě minuty před koncem se opět dostal Šot do vyložené šance, ale jeho střelu mu brankář vytěsnil na roh.

Po utkání nám své dojmy sdělil domažlický středopolař Zbyněk Černý: „Myslím, že to od nás nebyl herně kvalitní výkon, ale v minulém týdnu jsme podali velmi dobrý výkon v Prachaticích a prohráli jsme. V budoucnu se nikdo nebude ptát, jak jsme hráli, hlavně, že jsme vyhráli.“

Sestava Jiskry Domažlice:
Mleziva – Strejc, Vacek (19. min. Mašek), Tesař, Cihlář – Černý, Mužík, Rada, Manowetz – Šot (90. min. Bublík), Bahleda (58. min. Schötterl), Trenéři: Milan Dejmek, Petr Kuželka, před 520 diváky řídili rozhodčí Vlasjuk, Blažej, Špoták a delegát Vorel. ŽK 1 – 5, ČK 1 – 0 (74. min. Mužík)

Autor: Jiří Pojar