Do utkání s týmem z jihu Plzeňska přitom Chodové nevstoupili ideálně a po gólu hostujícího celku ze standardní situace prohrávali. „Myslím si, že jsme do zápasu nevstoupili vůbec špatně. Úvodních dvacet minut jsme hráli přesně to, co jsme chtěli,“ uvedl po zápase trenér přeštického týmu Stanislav Purkart, který Jiskru Domažlice v minulosti též vedl jako hlavní trenér.

Zklamání z úvodu naopak čišelo v očích domažlického lodivoda Pavla Vaigla. „Nedaří se nám. Předtím jsme prohráli s Petřínem a chtěli tento nezdar odčinit. V týdnu jsme se na zápas proti Přešticím připravovali, trošku více potrénovali, ale znovu nám nevyšel začátek. Dostali jsme gól ze standardky a prohrávali,“ smutnil trenér Chodů, podle něhož bylo pro další vývoj zápasu stěžejní, že jeho parta dokázala ještě do pauzy vyrovnat.

„Určitě. Bylo velmi důležité, že se nám do konce poločasu podařilo vstřelit branku. Kdyby nepadla, utkání by se asi ubíralo úplně jiným směrem,“ poznamenal.

Ve druhém dějství byla na domažlické Střelnici k vidění ofenzivní podívaná, kterou nakonec ovládli domácí. „Ale Přeštice musím rozhodně pochválit. Hráli organizovaně a je jen škoda, že se loňská sezona ukončila předčasně. Myslím si, že tento tým má na to, aby hrál ČFL. Navíc i divácky by byly souboje s nimi velice atraktivní,“ chválil svého pátečního protivníka kouč Jiskry.

Podle trenéra Purkarta se jednalo zasloužené vítězství třetiligového výběru. „Ano, po dvaceti minutách se domácí zvedli, velice kvalitně kombinovali a začali nás přehrávat. Domažlice tento zápas vyhrály zcela zaslouženě,“ uznal sílu Jiskry šéf přeštické lavičky.

V příštím kole Memoriálu čeká na fotbalisty Jiskry další utkání s divizním týmem. A to ve čtvrtek od 18.00 hodin na půdě Slavoje Mýto. „V pondělí a úterý budeme trénovat, zaměříme se především na herní cvičení a fyzičku. Ve středu dáme hráčům volno a ve čtvrtek zase hrajeme. Musíme si dát pozor na začátek. Teď se jedná „pouze“ o turnaj, ale v mistrovských zápasech by nás to jistě stálo body. Určitě se musíme zaměřit i na zakončení. Na můj vkus totiž na množství šancí, které si dokážeme vypracovat, dáváme málo branek. Chybí nám klid ve finální fázi,“ má jasno Pavel Vaigl, jenž chce v Mýtě vyhrát. „Na tomto turnaji jsme nejvýše postaveným týmem. Hrajeme třetí ligu a divizní kluby bychom měli porážet. Jenže musíme hodně věcí změnit. Já i hráči cítíme, že to po té dlouhé pauze pořád není ono,“ dodal.