Ke druhému diviznímu utkání si Jiskra Domažlice zajela v sobotu 16. srpna k obávanému soupeři, Slávii Vejprnice.

Slavia Vejprnice - Jiskra Domažlice 0:1 (0:0)

Krajské derby začalo v 17 hodin před sto padesáti diváky. Do utkání vstoupila Jiskra aktivně a první vážnější akci si vytvořila ve 14. minutě, kdy po spolupráci Mužíka s Manowetzem musel Mužíkovu střelu brankář Hajžman vyboxovat. Hosté měli stále více ze hry a v 19. minutě po Cihlářově rohu se do šance dostal Schötterle. O dvě minuty později zahrával Cihlář přímý volný kop, míč se dostal ke kapitánovi Tesařovi a jeho hlavička skončila v náručí domácího brankáře.Ve 41. minutě nastřelil domácí Biedermann břevno Mlezivovy branky. O chvíli později domácí Košťál z 22 metrů taktéž nastřelil břevno.

Do druhého poločasu vstoupili domácí šancí útočníka Horvátha, kterou naštěstí domažlický gólman zmařil. O tři minuty později se do šance dostal hostující Šmirkl, ale Hajžman byl na místě. V 59. minutě domácí Biedermann opět nastřelil břevno Mlezivovy branky, když mu ideálně nacentroval Košťál. Vejprničtí na chvilku převzali iniciativu. Nepříjemně střílel domácí Holý, ale míč šel vedle tyče Mlezivovy branky.

Jediný gól, jak se později ukázalo, přinesla 62. minuta, kdy se do rychlého brejku dostali Manowetz s Bahledou a ten vysunul Schötterleho, který se dostal přes dva obránce a střelou ke vzdálenější tyči překonal vejprnického gólmana Hajžmana - 0:1.

Do konce utkání se hra přelévala ze strany na stranu. Obě mužstva si vytvářela šance. Za Domažlice dvě tutovky spálil střelec jediného gólu Schötterl. V 84. minutě se do vyložené šance dostal domácí Biedermann po ideálním vysunutí Radou, ale domažlický brankář Mleziva mu jeho šanci bravurně zneškodnil. O dvě minuty později zneškodnil tvrdou střelu Cihláře domácí brankář.

Sestava Jiskry: Mleziva - Strejc, Šmirkl, Tesař, Cihlář - Černý, Šámal, Mužík, Manowetz - Schötterl, Bahleda. Trenéři: Milan Dejmek a Petr Kuželka.

Utkání řídil hlavní rozhodčí Viktor Paták s asistenty Jiřím Křížem a Milošem Burdou. Delegátem byl Tomáš Kubíček.

Autor: Jiří Pojar