V prvním kole Poháru ČMFS divizní Jiskra podcenila soupeře a několik chyb v defenzivní hře ji z dalších bojů vyřadilo.


Jiskra Domažlice – Buldoci K. Vary
3:4 (1:2)

Do utkání s účastníky ČFL vstoupila lépe Jiskra, když po 16 minutách hry ´staronový´ Miroslav Manowetz poslal Domažlice do vedení 1:0.
Chvíli na to dva domažličtí hráči spálili další gólovou šanci. Po půlhodině hry přišla na řadu pětiminutovka Buldoků. Nejdříve vyrovnal Geňo a o čtyři minuty zvýšil na 1:2 Rubín. „Kluci si mysleli, že s Vary mohou hrát vyrovnanou partii a vrhali se do útoku. Z toho vyplynuly i chyby v obraně, které soupeř náležitě potrestal,“ prozradil sportovní ředitel fotbalového klubu Rudolf Špoták.
Karlovy Vary v druhé polovině utkání zvýšily vedení na 1:4, když v 64. a 70. minutě prošel obranou Janáček.

Třígólové vedení hosty ´ukolébalo´ a nedávali do hry tolik, co v úvodu. Toho Domažličtí využili a v 79. min. snížili na 2:4 Bahledou. O pět minut později Chody dostal opět do hry dorostenec Zlámal.

Jednogólové vedení Buldoků hnalo Jiskru do útoků, načež v poslední minutě mohli vyrovnat. „Byla to dobrá prověrka před nadcházející sezonou. Hodně překvapili dorostenci, kteří do kádru přišli,“ dodal Špoták.

„Musím za celý klub poděkovat Sokolu Mrákov za poskytnutý azyl a všem, kteří na utkání pomáhali,“ řekl za oddíl sportovní ředitel a dodal: „V současné době totiž probíhá přestavba kabin na Střelnici, a tak bychom hráčům i divákům nemohli nabídnout komfort, který by si zasloužili. Doufám, že firma, která stavbu provádí, vše stihne do nové sezony a na Chodské bude většina prací dokončena.“

Branky: 16. Manowetz, 79. Bahleda, 84. Zlámal – 30. Geňo, 34. Rubín, 64. a 70. Janáček. Rozhodčí: Burda. ŽK: 2:2. Diváků: 350.

Sestava Jiskry Domažlice: Mleziva – Strejc, Zlámal (84. Vísner), Paul, Bárta – Zb. Černý, Bublík, Manowetz, Leitl (64. P. Cihlář) – Bahleda, Hartl (59. Mašek). Trenér: Libor Žák.