Dalšími koly pokračují fotbalové soutěže.

Divize

V 8. kole divizní skupiny A se fotbalisté Jiskry představí na horké půdě západočeského rivala v Plzni na hřišti Senca Doubravka. Před sezonou se staronový účastník divize vhodně posílil, ale zatím zůstává za očekáváním.
V posledním kole ale soupeř Domažlic vysoko vyhrál na půdě soupeře, když přivezl tři body za vítězství 1:6 z pražské Dukly. Tým Doubravky po překvapivém odvolání trenéra Kovácse vede známý bouřlivák a stratég Karel Krejčí. Mužstvo se opírá o velmi zkušené hráče, kteří mají zkušenosti s vyššími soutěžemi (Novák, Míčka, Vaigl). Sencu se navíc před začátkem soutěže podařilo získat z druholigového Sokolova Saláka, o kterého usilovala i Jiskra.

Do zápasu vstoupí jako papírový favorit Jiskra, která má na šestém místě pětibodový náskok před třináctou Doubravkou. I historická bilance vzájemných duelů hovoří pro Jiskru. Jako nováček soutěže Jiskra Senco porazila 4:2 a 2:0, v minulém ročníku Doubravka divizi nehrála. „Tato utkání bývají velmi nevyzpytatelná, říká se, že v derby není favorit. V posledním utkání jsme se ukázali ve velmi dobré formě, předváděli jsme pěkné akce, dali jsme čtyři branky a porazili rezervu Bohemians 1905. Přestože očekávám na Doubravce těžké utkání, chceme se prezentovat aktivní hrou, určitě chceme všichni zvítězit a navázat na výkon z minulého kola. Na druhé straně jsem si vědom, že domácí trenér Krejčí udělá pro úspěch svého týmu maximum. Kádr zúžilo zranění žeber obránce Pavla Cihláře, nadále postrádáme Šámala, Tesaře. Jedná se o zápas, který se odehrává relativně blízko Domažlic, tak pevně věřím, že fanoušci za námi do Plzně přijedou a pomohou nám v boji proti Doubravce,“ řekl před zápasem trenér Pavel Wolf.
Zápas, který má výkop v sobotu 26. září v 16.30 hod. bude řídit Jiří Hlaváč z Dobrovice s Vítem Melicharem z Velkého Oseka a Michalem Myškou z Libice nad Cidlinou. Delegátem svazu bude Igor Čechmánek z Prahy. Odjezd autobusu od Městského stadionu Střelnice je naplánován na 14.15 hodin.

Puma krajský přebor

Oba týmy Puma krajského přeboru se opět ukáží na domácí půdě. Úderem nedělní 16. hodiny odstartuje utkání Slavoje Koloveč a Rapidu Plzeň, se kterým v posledním kole smolně prohrál Holýšov. Kolovči se také nedařilo, když přetahovaná o tři body za vítězství skončila na straně Rokycan. Vítězství nad Rapidem tak je více než povinností.

Holýšov chce na domácí půdě také vyhrát a odčinit prohru s Rapidem. Prostor na to bude mít v neděli od 16.30 hod. Nebude to mít ale lehké, protože se na druhou stranu postaví Chrást, druhý celek tabulky.

Eurofootball I.A třída

´Béčko´ Domažlic si v I.A třídě zatím nevede špatně a průběžně mu patří pátá příčka. Hodně mu k tomu pomáhají hráči ´áčka´, kteří si tak zahrají, když se na ně nedostane při utkání divize. Proto bude zajímavé, v jaké sestavě se domažlická rezerva vypraví na hřiště lídra I.A třídy, Stodu, se kterým se setká v sobotu od 16.30 hod.

Oproti tomu Staňkov má s hráči problémy a během utkání je střídačka skoro prázdná. V sobotu v 16.30 hod. poslední tým tabulky zajíždí do Chlumčan, kde se bude snažit ukořistit další body, které by mu pomohly ze dna tabulky.

I.B třída

I v šestém kole I.B třídy se fanoušci mohou těšit na derby a bude o co hrát. Tabulkoví sousedé, Postřekov a Klenčí, se v neděli od 16.30 hod. ´poperou´ o pozice. Oba totiž na svých kontech mají po devíti bodech a Postřekovští jsou třetí jen díky lepšímu skóre.

Na domácím hřišti se ukáže i Mrákov, kterému se zatím moc nedaří a je předposlední, třináctý. Nyní přivítá Kamenný Újezd. Ten se pohybuje v polovině tabulky. Tatranu Chodov přiřkl los na sobotní půl pátou Bezdružice.

Zbylé dva týmy zajíždějí na hřiště soupeře. Dynamo Horšovský Týn odehraje utkání v sobotu od 15 hod. v Konstantinových Lázních a Krchleby v 16.30 hod. v Heřmanově Huti.