Hráči Blížejova přivítali na svém hřišti mužstvo 1. FC z Horšovského Týna, obě mužstva v minulém kole remizovala a chtěla naplno bodovat. Hosté šli do utkání s větším nasazením, neboť smolně remizovali na domácím hřišti s mužstvem Všerub, když obdrželo vyrovnávací gól v nastaveném čase. Nakonec to však byli právě hosté, kdo se radoval z vítězství a potvrdil tak roli favorita, jenž si odváží body z hřišť soupeřů.


Blížejov – 1. FC Horšovský Týn
1:3 (1:2)
Do utkání vstoupila obě mužstva v bojovném naladění, ale více ze hry měli hosté, kteří si vytvořili několik slibných šancí. Ale ty jim v 6. min. zhatil klatovský rozhodčí, když nařídil spornou penaltu za údajný faul Šota na pronikajícího hráče. Tu s přehledem proměnil domácí hráč a poslal domácí do vedení 1:0.
To však netrvalo dlouho, hosté se z gólu oklepali a v 11. min. se dostavilo vyrovnání. Horšovskotýnští zahrávali roh, míč se snesl ve vápně až na hlavu Schuha, který hlavou poslal míč na záda blížejovského brankáře – 1:1.
Poté se hra vyrovnala s občasnými výpady hostů. Ve 38. min. se dostal míč k Šotovi, který přesně nahrál Anderlemu a ten prošel až k brankáři, kde míč nadvakrát uklidil do sítě – 1:2.
Do konce poločasu si již hosté výsledek pohlídali.
Do druhého poločasu vstoupili domácí se snahou o otočení výsledku. V úspěšném zakončení jim však zabránila hostující obrana nebo na brankové čáře stojící Vacík. Hosté se též dostávali do šancí, ale bez úspěšného zakončení. Postupně pohrozili Šot a Vachtl. Zhruba po patnácti minutách byl vyloučen hostující kapitán Vachtl za druhou žlutou kartu.
V 65. min. vystřídal Vachtla Ehrlich a ten jakoby vnesl do hry horšovskotýnských energii. Hosté začali hrát aktivněji a hrozili z brejků.
V 83. min. se hostujícímu hráči obnovilo zranění kotníku, a tak vyslal trenér hostí na hřiště Zavadila, který nahradil v útoku Šota.
Hra se odehrávala ve středu hřiště a sudí k podivu všech ukázal, že nastaví deset minut.
V 89. min. se dostal míč k Anderlemu a ten přesným centrem našel ve vápně Zavadila a pohotově hlavičkoval za záda brankáře – 1:3.
O půl minuty později hlavní rozhodčí po necelých třech minutách nastavení utkání ukončil. „Utkání probíhalo v přátelském duchu, dnes jsme byli jasně lepším týmem a vítězství jsme si zasloužili, když nějaké malé rezervy bych v naší hře ještě viděl,“ prozradil trenér hostí Stanislav Ďurkoš.
„Jediné, co mě pobouřilo, bylo to, že devadesát procent sporných momentů bylo ve prospěch hostí,“ prozradil vedoucí mužstva Charvát za podpory domácích hráčů, jimž se rozhodování sudího také příliš nezamlouvalo.
Sestava 1.FC Horš. Týn: Vacík - Volf, Brož, Secký, J. Šot, M. Vachtl, Schuh, Anderle, Adamka, J. Šot, P. Vachtl (65. Ehrlich, 83. Zavadil) Trenér: S. Ďurkoš