Dynamo H. Týn přivítalo na svém hřišti včera vpodvečer od 18 hodin fotbalisty Stafinu Holýšov. Hráči Stafinu si v rámci přípravy na novou sezonu hravě poradili s Horšovským Týnem. Holýšovský tým jasně celý zápas domácí přehrával, to bylo vidět hlavně ve střelbě, když domácí hráči vyslali na holýšovského Janču během zápasu pouze tři střely.

Dynamo Horšovský Týn – FK Stafin Holýšov 1:3 (1:2)

Obě družstva vstoupila do začátku zápasu bojovně a byla k vidění velmi vyrovnaná hra. Stafin, který hraje krajský přebor, nastoupil k tomuto přátelskému utkání bez svých dvou opor Václava Kaase a Romana Snášela, zato posílen dvěma dorostenci. Vyrovnaná hra dlouho nevydržela a již ve 4. minutě otevřel skóre holýšovský Jeniš, který dostal dlouhou přihrávku a okamžitě poslal míč do šibenice 0:1.

Od této chvíle převzali Holýšovští taktovku. Ve 13. minutě vyslal jedovatou střelu Hulina, ale brankář domácích míč vyrazil. V 19. minutě přešel od půlky přes dva horšovskotýnské hráče Hulina a přihrál Procházkovi, který padajícího domácího brankáře prostřelil na 0:2.

Po této brance se domácí stáhli a přibylo mnoho jejich nepřesných situací a faulů. Poté se hra vyrovnala až do 38. minuty, kdy hostující kapitán Tlustý vystřelil z úhlu, padající balón tečoval Lukáš a střílel pouze do domácího brankáře, který míč vyrazil. Ve 41. minutě poslal balón holýšovský Hulina na Hrdinu, který jej sklepl Lukášovi, ale tomu míč ve stoprocentní šanci sklouzl z kopačky. Ve 42. minutě domácí poprvé vystřelili na hostujícího brankáře Janču a hned z toho byl gól. Na přímý kop Kopřivy si naběhl Jiráň a nejlépe zorientován před hostujícím Jančou poslal míč hlavou za jeho záda 1:2.

Do druhého poločasu vlétl na domácí hráče holýšovský Stafin jako uragán a již během prvních dvou minut mířily na domácí branku dvě tvrdé střely Majláta. Po chvíli se hra opět vyrovnala, ale v 66. minutě obdržel nádhernou přihrávku hostující Russ, který je novou posilou Stafinu, a osamocen proti brankáři těsně minul jeho svatyni. V 70. minutě, z přímého kopu, střílel Majlát, ale domácí brankář vytěsnil střelu pouze na roh. Z následného rohového kopu Huliny si v chumlu hráčů nejvýše vyskočil Hamerník a hostující tým se mohl radovat ze třetí branky 1:3.

V 82. minutě a následně o dvě minuty později vyslal domácí Jiráň na Janču dvě tvrdé střely, ten ale s nimi neměl problém. V 89. minutě se v gólové šanci, po přihrávce Huliny, ocitl Vrba, který nastřelil pouze tyč. A touto akcí i zápas skončil. Domácí trenér byl s výkonem svých hráčů velmi nespokojen, neboť za celý zápas vystřelili na brankáře hostí pouze třikrát a viděl ve hře svých svěřenců mnoho nepřesností. „Jsem spokojen s výkonem hráčů i s výsledkem. Zahráli si i dorostenci a bylo vidět, že se tým pomalu sehrává. Měli jsme hodně příležitostí, a i když jsme některé neproměnili, s výsledkem jsem spokojen,“ řekl jeden s funkcionářů Stafinu. Hrálo se čistě, bez karet před stovkou diváků.

V sobotu hraje Stafin Holýšov od 17. hodin ve Stodě s domácím celkem.

Sestava Stafinu Holýšov: Janča, Šimka, Hamerník, Levička, Lukáš (53. Juráš), Hulina, Majlát, Hrdina, Procházka (51. Dostálík), Tlustý (56. Russ), Jeniš (45. Vrba).

Sestava Dynama Horšovský Týn: Věneček, Hradecký (62. Bešta), Komárek, Dolejš, Cihlář, Šindelář, Beisbier, Šperl (Čedík), Jiráň, Cibula.

Autor: Jan Zavadil