Holýšov přivítal v rámci dalšího kola krajského přeboru na svém hřišti mužstvo Rokycan. Domácí nastoupili opět oslabeni o trio Tlustý, Levička, Lukáš, ale už s uzdraveným Hamerníkem a s jediným cílem – odčinit debakl v Přešticích a zároveň předvést pohledný fotbal pro diváky.

FK Holýšov – FC Rokycany
2:0 (1:0)

Domácí vlétli na hosty doslova jako uragán a již po pěti minutách celý stadion křičel gól. Trhlík si nádherně naběhl ve vápně na roh Panušky a míč pohotově uklidil za záda rokycanského brankáře – 1:0.

V 10. minutě se ve velké šanci octli hosté, když jeden z jejich hráčů mířil pod břevno, ale gólman Marcel míč vyrazil na roh. Po této akci se hra značně vyrovnala. Ve 29. minutě po rohu Panušky si u vzdálenější tyče počkal Hamerník, ale hlavičkoval jen nad branku. Ve 36. minutě obdržel žlutou kartu za faul na Majláta hostující Hereit.

O pět minut později se hosté ocitli v největší šanci utkání. Zleva vyslal jeden z hráčů centr do vápna, kde jej před odkrytou brankou obětavě odkopl jeden z domácích beků. Minutu před poločasem byl žlutou kartou oceněn za faul další hráč hostů, tentokrát Čihák.

V úvodu druhé půle si hosté vytvořili mírnou převahu, kterou v gól přetavit nedokázali.

V 62. minutě domácí zahrávali přímý kop, jehož se zhostil opět Panuška. Jeho přesný centr doplachtil až na hlavu Majláta, který hlavičkoval ke smůle domácích těsně vedle. Hosté poté přitvrdili, což ukázaly další dvě žluté karty. První obdržel v 65. minutě Rýdl za faul na Jeniše a o čtyři minuty později Schneider za faul na Hamerníka.

V 80. minutě domácí vystřídali. Za Juráše naskočil do hry Dostálík. Jak už to v posledních domácích utkání Holýšova bývá, opět se domácímu trenérovi Hirschlovi střídání vyplatilo, neboť Dostálík už po dvou minutách na hřišti vstřelil gól, když si naběhl na dlouhý centr Hamerníka a míč uklidil k tyči – 2:0.
Dvě minuty před koncem mohli hosté alespoň snížit z přímého kopu. Marcel střelu v poslední chvíli vyrazil na aut a zajistil si tak další čisté konto v této sezoně. „Dnes jsme po zásluze vyhráli, výkon mužstva se oproti utkání v Přešticích jasně zlepšil, kluci na hřišti jezdili a divákům předvedli velmi pohledný fotbal. Tomáš Marcel v brance domácích dnes podal také velmi dobrý výkon a po zásluze vychytal nulu. Doufám, že dnešní výkon kluci předvedou i příští týden v sobotu na Rapidu a přivezou nějaké body, tímto na toto utkání zvu i všechny fanoušky holýšovského fotbalu,“ řekl po utkání jeden z funkcionářů FK Holýšov.

Branky: 5. Trhlík, 82. Dostálík; ŽK: 1:5, Diváků: 280, Rozhodčí: Hájek

Sestava Holýšova: Marcel - Šimka, Majlát, Trhlík, Hamerník – Juráš (80. Dostálík), Kaas, Procházka, Panuška - Jeniš, Vrba (90. Valachovič) Trenér: Štěpán Hirschl