Čtvrtý celek tabulky FK Holýšov zavítal tento víkend na hřiště plzeňského Rapidu. Hosté, posíleni o kanonýra Tlustého, přijeli potvrdit vítězství nad mužstvem Rokycan z minulého týdne.

SKP Rapid Plzeň – FK Holýšov
1:0 (0:0)

Do utkání vlétli domácí na hosty jako uragán a již ve 4. minutě mohli skórovat. Po rohu domácích se míč dostal do vápna, gólman Marcel míč vyrazil pouze před sebe a v poslední chvíli míč odkopl Kaas.

V 11. minutě se ke slovu dostali hosté, když Trhlík utekl po straně a vyslal centr do vápna. Majlát i Tlustý ale nedosáhli na míč před domácím gólmanem.

Ve 22. minutě vyslal domácí hráč do vápna centr a jeho spoluhráč vyzkoušel holýšovského gólmana. Postupem času začalo přibývat hodně velmi ostrých zákroků, hlavně ze strany domácích hráčů.

Úvod druhého poločasu a jeho velká část se odehrávala hlavně uprostřed hřiště, avšak bez úspěšného zakončení na obou stranách.

Do utkání zasáhl v průběhu druhého poločasu na straně Holýšova Liebl, mladý a talentovaný dorostenec, jenž hrál za dorost Jiskry Domažlice. Tento hráč výrazně oživil hru hostí a vytvořil si i dvě dobré šance.

V 67. minutě zahrávali domácí přímý kop. Hostující gólman však spoluhráče podržel a v poslední chvíli míč vyrazil na roh. O dvě minuty později obdržel přihrávku k domácí brance zády otočený Vrba. Ten však z otočky jen těsně minul domácí branku.

V 73. minutě obdržel Liebl přihrávku, proháčkoval se až do vápna, ale v poslední chvíli mu míč z kopačky ukradl Štrunc, hájící domácí branku.

V 75. minutě uviděl druhou žlutou kartu a následně červenou domácí Faist.

V 87. minutě uviděl žlutou kartu hostující Majlát, který hasil zaváhání svých spoluhráčů, a domácí zahrávali po tomto zákroku přímý kop. Míč se snesl do vápna, kde ho domácí Strážnický hlavičkoval do sítě. Marcel se v těžké pozici bravurně vymrštil, ale míč stačil vyrazit pouze do tyče, od níž se míč odrazil za brankovou čáru 1:0.

Štěstí pro oslabené domácí a šok pro hosty, tak lze charakterizovat tento okamžik. V 90. minutě ještě uviděli žlutou kartu domácí Nový a hostující Procházka za nesportovní chování. Hosté se v téže minutě řítili tři na dva hostující hráče, ale obrovskou šanci zahodili.

„Dnes to nebyl velmi pohledný fotbal, domácí nás místy přehrávali, ale utkání by spíše odpovídala remíza. Tomáš Marcel dnes opět zachytal velmi dobře a jen škoda, že se mu nepovedlo před brankou míč vyškrábnout ven. Nelze vyhrávat každé utkání, jak si diváci myslí, dnes se zkrátka nedařilo, obdrželi jsme branku v závěru a kluci se musí poučit ze svých chyb,“ dodal po utkání jeden z holýšovských funkcionářů Kalina.

Nejlepší hráči: Strážnický - Procházka. Branky: 88. Strážnický. Rozhodčí: Štrincl. ŽK: 5:5. ČK: 1:0 (72. Faist). Diváků: 100.
Sestava Holýšova: Marcel – Trhlík, Juráš (53. Dostálík), Kaas, Majlát, Panuška (70. Smeták), Jeniš 55. Liebl), Tlustý, Vrba, Procházka, Šimka. Trenér: Š. Hirschl.