V sobotu půl hodiny před polednem sehrál své utkání tým 1. FC H. Týn, který po podzimní části I.B třídy okupuje pěkné druhé místo. Soupeřem mu byl tým z Holýšova, který v krajském přeboru zaujímá v polovině sezony také druhou příčku, avšak z druhého konce.

1.FC Horšovský Týn –
FK Holýšov 1:5 (1:2)

Mezi týmy je však celkově rozdíl dvou tříd a tento aspekt byl zjevný již od prvních minut. Ihned od začátku měli balón ve své moci Holýšovští, což brzy zúročili. Po pěti minutách otevřel skóre Tlustý. Na něj brzy navázal Panuška, a tak hosté měli od desáté minuty pohodlný náskok. Brzké obdržené góly přiměly domácí k větší aktivitě, a tak neváhali vysouvat pressing hluboko do obranné linie Holýšovských, kterým tak často komplikovali rozehrávku, ale i přes tuto veškerou snahu byla stále převaha na straně hostů. S blížící se dvacátou minutou přišel přímý kop, ke kterému se postavila nová akvizice Horšovského Týna Hruška. Míč překonal zeď a po malém závaru nakonec do branky míč dopravil Brychcín a snížil na rozdíl jednoho gólu.

Zbytek poločasu se odehrál ve znamení pěkných pokusů o vysunutí hráčů po křídlech i rychlými kombinacemi na jeden dotek, avšak bez větší efektivity.

O poločasové přestávce zhodnotil první dějství trenér týmu FK Holýšov Jiří Multrus slovy: „Utkání jsme začali víc než dobře, neboť jsme dali dva rychlé góly po pěkných akcích. Pak jsme zase ze standardky po zbytečném faulu dostali branku. Myslím, že máme víceméně převahu, ale tu jsme i přes několik ne zrovna vyložených šancí neproměnili v další gól. Jinak co týče nových tváří v týmu, tak jsme přivítali Tomáše Tlustého a Michala Šimandla, kteří se vrátili z angažmá v Německu. Pak máme jeden odchod, a to Zdeňka Beneše, který skončil z pracovních důvodů.“

Trenér týmu prozradil i plány na jaro: „Máme každopádně v plánu zachránit se v krajském přeboru jakýmkoliv způsobem a je jedno, jestli hezkou hrou nebo ne. Takovýto mančaft na to má.“

Druhé dějství nabídlo několika přihlížejícím divákům zprvu poměrně vyrovnanou hru, ale po několika chvílích rozehrával volný přímý kop holýšovský Majlát a pěkně umístěnou střelou při zemi k tyči zvýšil vedení svého týmu na rozdíl dvou branek. Další snížení mohl přinést Hruška, ale přestože obešel brankáře Steinbacha, z těžké pozice v úhlu už odkrytou branku trefit nedokázal. Toto byla asi největší šance domácích v průběhu celého zápasu. Rozdíl dvou tříd byl patrný po celý zápas a nebýt zejména kapitána Šindeláře a druhého stopera Bauera, kteří drželi obranu Týna, mohl být rozdíl ve skóre o něco vyšší. S kvapně se blížícím koncem utkání přidal svůj druhý gól Tlustý a malou chvíli po něm Kubina, který tak završil stav utkání na konečných 5:1 ve prospěch týmu FK Holýšov.

Bezprostředně po utkání odpovídal na otázky i trenér domácího mančaftu Josef Kožíšek: „Soupeř byl každopádně lepší a bylo znát, že hrají krajský přebor. Na druhou stranu my jsme nebyli kompletní, neboť nám chybí Minařík a Ouřada, což jsou pro nás, dá se říct, nepostradatelní hráči. Máme v kádru nového hráče, Jakuba Hrušku, který teď půl roku nehrál, ale myslím, že to bude pro nás platný hráč, i když musí ještě, jak se říká, dobít baterku. Samozřejmě s ním počítáme jako s náhradou za Petra Vachtla. V jednání máme ještě jednoho hráče, ale zatím to není nic konkrétního. Pak co se týče plánů na jaro, tak ho budeme chtít odehrát co nejvíc na špici, i když Nýřany a Rozvadov jsou velkými konkurenty, ale půjdeme do všeho naplno.“

Sestavy:
1. FC Horšovský Týn: Touš – Šindelář, Brychcín, Šperl, Bauer – Anderle, Wolf, Kotlan, Barnáš – Šot, Hruška. Střídání: Jurko, Pola M., Pola T., Pareský
FK: Holýšov: Steinbach – Levička, Trhlík, Dostálík, Lukáš – Multrus, Panuška, Tlustý, Panuška – Kubina, Majlát. Střídání: Šimandl, Vrba, Šobr

Autor: ALEŠ MALÁR