Prvním soupeřem pro tým vedený novým trenérem Vladimírem Lešetickým bylo nepříjemné mužstvo Rozvadova. V podzimním střetnutí se na hřišti Rozvadova oba soupeři rozešli smírně, a tak mužstvo nečekal rozhodně lehký začátek jara. Do utkání nastoupili s několika vynucenými změnami v sestavě. Velkými ztrátami byla zejména absence dlouhodobě zraněného Procházky a Hamerníka, který nemohl do zápasu zasáhnout z důvodu karetního trestu. Naopak poprvé se v mistrovském utkání představily posily, Josef Schamberger z Chrástu, Jakub Hrádek z Merklína a Zdeněk Beneš, který hrál naposledy v Německu. První dva jmenovaní se dokonce objevili v základní sestavě.

FK Holýšov - TJ Rozvadov
3:1 (2:1)

Již od úvodních minut zápasu se hrál pohledný fotbal. V 7.minutě se domácí Petr Jeniš odhodlal k drzému průniku, který zastavil až na hranici vápna jeden z hráčů Rozvadova a byl oceněn první žlutou kartou zápasu. Následný přímý kop zahrával domácí Tlustý a orazítkoval břevno. Dobře kombinačně vybavení hosté se poté snažili o odpověď rychlým brejkem, který ale na poslední chvíli zastavil obránce Levička. Ve 13. minutě se ve vápně dostal k míči opět dobře hrající Jeniš, obhodil si jednoho z obránců Rozvadova, kterému již nezbývalo nic jiného, než zastavit akci faulem, a kopala se penalta. K míči se postavil Panuška a střelou k tyči se nemýlil - 1:0.

Hráči Rozvadova přišli s hodně rychlou odpovědí, když ihned po rozehrávce se krásnou akcí zasloužil o vyrovnání Chada - 1:1.
Ve 21. minutě mohl domácí dostat do vedení Hrádek, který se zbavil jednoho z obránců a v situaci sám před brankou jen nastřelil gólmana hostí. Ve 24. minutě se hráči Holýšova radovali, když po krásném průniku Schambergera a následné přihrávce před prázdnou branku přehoupl vedení opět na stranu domácích Multrus - 2:1.

O pár minut později mohl vedení navýšit Hrádek, ale jeho střela skončila jen těsně mimo rozvadovskou branku. Poté musel ze hry s bolavým kotníkem odstoupit domácí Panuška a nahradil ho Juráš. Hra se trochu zklidnila a domácí chtěli hlavně udržet vedení do poločasu. To se podařilo a v prvním poločase se už nic vážnějšího nestalo.

Ani jedno z mužstev nevyužilo přestávku ke střídání, a tak obě mužstva nastoupili do druhého poločasu beze změn. V 50.minutě unikl po straně Jeniš, dostal se až do vápna, kde byl nedovoleně sražen hostujícím Roháčem a kopala se penalta. Jelikož v té době na hřišti už nebyl Panuška, míč si vzal Tlustý a s přehledem navýšil vedení - 3:1.

Hosté hráli dobře kombinačně, ale většina jejich akcí končila už před vápnem Holýšova a do zakončení se dostávali jen zřídka. O chvíli později navíc přišel ohromný liják, který pohlednému fotbalu příliš nepřál. V 70. minutě přišla pro Holýšov nepříjemná situace, když se při odkopu od branky zranil brankář Heidtke a musel ho nahradit zkušený Petr Třeštík. Hráči Rozvadova poté otevřeli hru a v obraně se dopustili několika chyb. V závěru zápasu se po jedné z nich téměř od půlky hřiště řítil sám na branku Tlustý, ale brankář hostů ho zastavil nedovoleným způsobem, byl oceněn červenou kartou a kopala se další penalta. Jelikož hosté v tu chvíli už nemohli střídat, musel do branky jeden z hráčů z pole a proti penaltě zahrávané z kopačky Tlustého si připsal úspěšný zákrok. Do konce zápasu se už skóre nezměnilo, a tak si holýšovští hráči v prvním jarním zápase připsali vítězství a dotáhli se na špičku tabulky krajského přeboru.

,,Utkání jsme zvládli, ale co je pro nás velmi nepříjemné, že ke zraněnému brankáři Tomáši Marcelovi se zranil další gólman Petr Heidtke. Tuto nepříjemnou situaci budeme muset vyřešit narychlo sehnanou náhradou. Nějaký tip už mám v hlavě, ale bude záležet na tom, jak se domluvíme,“ uvedl krátce po utkání sekretář Petr Třeštík, který musel zastoupit zraněného kolegu.

Sestava FK Holýšov: Heidtke (70. min Třeštík) - Levička, Trhlík, Majlát, Lukáš - Jeniš (82. Šmrha), Multrus, Panuška (40. min Juráš), Schamberger - Tlustý, Hrádek (75. min Beneš).