Holýšov tuto sobotu zajel k utkání do Rokycan. Už před zápasem se vědělo, že zápas bude těžký, což se bohužel pro holýšovské hráče potvrdilo. Utkání, v němž se z vítězství nakonec radovali domácí, nepřineslo příliš valný výkon ani jednoho mužstva. Domácí celek využil šance a po zásluze se radoval z vítězství.

Rokycany – FK Stafin Holýšov 2:0 (0:0)

Domácí nastoupili k utkání aktivně s cílem strhnout vedení co nejdříve na svou stranu. Již ve 4. minutě obdržel holýšovský Jeniš přihrávku, ale ve slibné pozici si nedokázal zkrotit míč. V 15. minutě domácí zahrávali roh, ale nikdo z nich se k míči nedostal.

V 19. minutě byl ve vápně stažen Tlustý, ale bohužel pro hráče Stafinu rozhodčí tento zákrok neuznal jako nedovolený. Ale sám brankář domácích po zápasu přiznal našim novinám, že se penalta mohla kopat. O minutu později se míč ocitl u holýšovského Huliny, ale ten ve 100% šanci z pěti metrů minul. Ve 29. minutě nahrával Jeniš Tlustému, ten vybojoval roh, ale z něho Stafin nic nevytěžil.

První poločas nepřinesl mnoho povedených šancí, a tak za zmínku stojí až přihrávka domácího obránce na Scheinherra, který tvrdou ranou branku přestřelil. První poločas se obešel bez gólu.

V rozmezí 48. – 54. minuty zahrávali domácí čtyři rohy a ze třetího z nich se v 50. minutě dostal ve vápně k hlavičce domácí Scheinherr a poslal svůj tým do vedení 1:0.

Tento hráč obdržel o dvě minuty déle žlutou kartu za faul. V 61. minutě přihrával Procházkovi Hulina, ale Procházka bránu přestřelil. O dvě minuty déle se míč dostal před vápno a rokycanský Mráček prostřelil, vše co měl v cestě, a zvyšoval pro Rokycany na 2:0.

V 72. minutě se Jeniš protáhl domácí obranou, ale Tlustému míč ve vápně těsně odskočil. O minutu později zahrával Holýšov roh, ale Jeniš ve vápně hlavičkoval pouze nad branku.

V 80. minutě z přímého kopu a ani z dorážky holýšovského Hrdiny míč do branky neprošel. V 86. minutě mohli domácí zvýšit, když proti Šimkovi šli tři domácí fotbalisté, ale hráč u míče zvolil střelu a přestřelil branku.

Sestava Holýšova: Janča, Hamerník, Snášel, Kaas, Majlát, Hulina, Jeniš, Šimka, Tlustý, Lukáš, Procházka. ŽK: 1:0, Rozhodčí: Čermák, Delegát: Kuška.

„Ani jedno z mužstev dnes nepředvedlo dobrý výkon. Bohužel pro nás Rokycany těch několik málo šancí zužitkovaly. Nemůže se pořád vyhrávat,“ prozradil po utkání trenér Stafinu Štěpán Hirschl, který se s výsledkem smířil.

„Zápasu by odpovídala remíza. Myslím si, že ani jedno z mužstev toho dnes moc na hřišti nepředvedlo. Zákrok na Tomáše Tlustého komentovat nebudu, všichni to viděli. Ale i něco špatného je pro něco dobré a nemůžeme pořád vyhrávat. Snad si kluci spraví chuť příští týden v domácím zápase s Nýřany,“dodal jeden z fanoušků Stafinu.

Holýšovští fanoušci si ale mohli spravit chuť alespoň na zápase B - týmu, který v neděli porazil družstvo Kouta na Šumavě 3:0. Dvě branky dali Dostalík a Majer (působící v A – týmu) a třetí přidal krátce po příchodu do hry Hůla.

Autor: Jan Zavadil