Domácí chtěli vrátit soupeři porážku z jeho hřiště, kde na konci sezony prohráli 1:2. A to se jim nakonec povedlo, když ve vyrovnaném utkání na domácí půdě stejným poměrem zvítězili.

FK Holýšov – Sokol Město Touškov
2:1 (2:0)

Domácí nastoupili k prvnímu utkání v poněkud pozměněné sestavě, když v brance nastoupil Marcel, na pravé straně zálohy se objevil Juráš a v sestavě nechyběla ani nová posila Holýšova, rychlý a kombinačně velmi dobrý Petr Trhlík.

Do utkání vstoupila obě mužstva velmi bojovně naladěna se snahou strhnout vývoj utkání co nejdříve na svou stranu. Ale byli to domácí, kdo prvního zaútočil. V 6. minutě zahrávali domácí aut, míč dolétl až do vápna, kde jej Hamerník hlavičkoval do břevna, míč se odrazil k Majlátovi a ten z voleje trefil přímo pod břevno 1:0.

Poté se zápas odehrával převážně uprostřed hřiště s občasnými výpady domácího celku, ale hosté vždy nebezpečí včas odvrátili. Ve 33. minutě obdržel žlutou kartu hostující Zaoral, jenž fauloval unikajícího Jeniše. Z následného přímého kopu, který zahrával Juráš, se míč snesl do vápna, kde ho Trhík hlavičkoval do spojnice. K odraženému míči se jako první dostal Juráš. Ten přízemní střelou našel ve vápně Tlustého, který zády k brance nádherně patou poslal míč do sítě touškovského gólmana 2:0.

Hosté jakoby opařeni po této brance se začali dopouštět nepřesností, ale stále byli odhodlaní zkorigovat výsledek. Ve 37. minutě obdržel žlutou kartu holýšovský Kaas. Do konce poločasu již diváci žádnou větší šanci neviděli. Za zmínku stojí jen 42. minuta, kdy nebezpečně střílel k tyči hostující hráč, ale Marcel byl u tyče včas.

Hned po přestávce uviděl žlutou kartu touškovský Zaoral, jenž nedovoleně atakoval domácího hráče. Diváci se dočkali oboustranně útočného fotbalu, s občasnou převahou hostí. Ti v 56. minutě zahrávali přímý kop. Marcel si proti míči vyběhl, ale na brankové čáře ho včas zastoupil Kaas.
V 60. minutě obdržel hostující Holý přihrávku a šel proti brankáři sám, Marcel vyběhl a míč mu stačil včas ukopnout. O čtyři minuty později žlutou kartu obdržel domácí Lukáš. V 66. minutě hosté zahrávali roh, Marcel po míči skočil, ale nedosáhl na něj a vysoký touškovský obránce Forman míč pohotově hlavičkoval do sítě 2:1.

O dvě minuty později byl evidentně ve vápně faulován Tlustý, ale rozhodčí domácímu kapitánovi udělil žlutou kartu za údajné nafilmování pádu. V 73. minutě vyslal jeden z hostí tvrdou střelu k tyči, ale Marcel své předchozí zaváhání napravil a míč bravurně vytěsnil mimo branku. V 81. minutě obdržel hostující Forman za faul na Tlustého druhou žlutou kartu a po následné červené zamířil předčasně pod sprchy. O čtyři minuty později se opět žlutilo a opět na straně hostí, tentokráte byl potrestaným hráčem Kalčík. Hosté útočili a snažili se v oslabení dosáhnout alespoň na bod, ale domácí obrana jim nedala jedinou možnost, jak toho dosáhnout. Naopak v nastaveném čase mohli domácí své skóre zvýšit, na roh si ve vápně naběhl Ota Manowetz a hlavičkoval jen těsně vedle. Domácí se tak mohli radovat z tříbodového vstupu do sezony.

V následujícím kole Holýšov zajíždí v neděli 16.8. na půdu nováčka krajského přeboru, Rozvadova.

Branky: 6. Majlát, 34. Tustý – 81. Forman, Rozhodčí: Tyc, ŽK: 3:4

Sestava Holýšova: Marcel – Kaas, Šimka (81. Levička), Hamerník, Trhlík, Lukáš (83. Vrba), Juráš (88. O. Manowetz), Procházka (86. Panuška), Majlát, Tlustý, Jeniš. Trenér: Štěpán Hirschl.