Smolně skončilo utkání pro mrákovského Víťu Kohouta, který se dvacet minut před koncem zápasu při obranném zákroku nešťastně zranil a čeká jej nucená pauza.

Mrákov – Heř.Hut 3:0 (1:0)

Domácím dokonale vyšel úvod utkání, když skórovali už po padesáti vteřinách hry. Po centru Jardy Stýskala orazítkoval nabíhající Pavel Rybár tyč, odražený míč nasměroval Jakub Mlynár do obránce, od kterého se balon dostal ke zcela volnému Tomáši Duffkovi a ten jej poslal do sítě – 1:0.

Hosté mohli vyrovnat o pět minut později, když jeden z jejich útočníků obešel jak dva bránící hráče, tak i gólmana Korbu, ale místo toho, aby poslal míč do prázdné branky, volil kličku navíc a nakonec trefil jednoho ze žákovských hráčů. Další velká šance se zrodila až v závěru poločasu, kdy centr Korby přeskočil hráče Heřmanovy Hutě, k míči se dostal Pavel Konopík, který z levé strany běžel zcela sám na gólmana. Jeho následná střela však mířila těsně vedle branky.

„Hrajeme tu počtvrté a ještě jsme zde nevyhráli. A ani dneska to nevypadá, že bychom zde mohli získat nějaké body,“ prohlásil po skončení první půle brankář ´Heřmanky´, a jak se později ukázalo, jeho slova se na sto procent vyplnila.

Po sedmi minutách hry druhého poločasu získal míč ve středu hřiště Tomáš Duffek a po jeho ideálním centru rozjásal mrákovské fanoušky Stýskal – 2:0. Hosté měli velkou příležitost o dvě minuty později. Po špatném odkopu gólmana Korby a následném dlouhém autu do šestnáctky vykopával z brankové čáry míč Petr Vondraš. K němu se dostal jeden z hráčů hostů, ale jeho hlavičku reflexivně vyrazil Korba. V 70. minutě přišla nešťastná chvíle pro domácího Víťu Kohouta, který si při obranném zákroku ve vlastní šestnáctce obnovil zranění a zápas pro něj předčasně skončil. Tři minuty nato měli další velkou šanci hosté, ale na brankové čáře opět zachraňoval Petr Vondraš. V 78. minutě po pravé straně utekl Rybár, jeho střílený centr gólman hostů podběhl a Mlynár potřetí rozvlnil síť za jeho zády – 3:0.

Závěr zápasu patřil hostům, když centr z levé strany nečekaně skončil těsně nad brankou Korby a poté jeden z hráčů ´Heřmanky´ orazítkoval pravou tyč. To však bylo z jejich strany vše, a tak se domácí radovali z důležitého zisku tří bodů.

Mrákov: Ondřej Korba – Jan Hofman, Jarda Němec, Milan Švajner (68. Jiří Schoř), Petr Vondraš - Víťa Kohout (70. Václav Duffek), Pavel Konopík, Tomáš Duffek (87. Jan Dufek), Pavel Rybár – Jaroslav Stýskal a Jakub Mlynár. Trenér: Vladimír Duffek.

Autor: Karel Fait