Ten na sobotním exhibičním utkání v Chocomyšli na Domažlicku zářil v týmu seriálových hvězd a ukázal, že roli v populárním seriálu z fotbalového prostředí Okresní přebor nedostal náhodou. „Když mám možnost, využiju každou příležitost kopnout si do míče,“ uculoval se. Na jeho hře vůbec nebylo znát, že před dvěma lety prodělal operaci kolena. „Měl jsem utržený křížový vaz, ale teď už je to v pořádku,“ říkal.

Jen branka pro něj byla v sobotu zakletá. Jeho střely končily daleko mimo. „Ale zlepšuješ se,“ popichoval ho Martin Pechlát, když se v 90. minutě jeho rána alespoň otřela o břevno.

V týmu herců, které na tradiční duel s místní starou gardou přivezl do Chocomyšle kapitán Roman Zach, se našlo i dalších pár zdatných fotbalistů. Třeba Leoš Noha, veterinář Větvička ze zmiňovaného Okresního přeboru, to s míčem uměl více než obstojně. Dokonce dal gól, když na hranici ofsajdu převzal míč a nekompromisně zavěsil. „Dneska to bylo dobrý, nehráli jsme úplně špatně. Samozřejmě v domácím týmu byli samí fotbalisté, ten rozdíl byl znát. Ostudu jsme si neuřízli,“ oddechoval po závěrečném hvizdu Noha.

Postava z nováckého seriálu ho ale provázela i tady. „Kde máš lékárničku?“ popichovali ho protihráči před úvodním hvizdem. „Myslíš tu s jumem?“ reagoval na to Noha typickou hláškou doktora Větvičky.

Herci v Chocomyšli nakonec prohráli 3:5, stovky diváku se výborně pobavily. Nejen hrou, ale třeba i při oslavě hereckých gólů. Po každém totiž následovala valná hromada a slavilo se, jako by právě někdo rozhodl mistrovství světa. „Bylo to spontánní. Nedalo se čekat, že gólů dáme hodně, proto jsme si chtěli každou trefu pořádně užít,“ vysvětloval Roman Zach. Právě on otevřel skóre na straně hvězdného výběru, když se obtočil kolem obránce a ranou o tyč překonal gólmana. „Byla to spíš náhoda. Ale gól to byl hezký,“ dmul se pýchou.

Ale i v týmu herců to občas pořádně vřelo, i oni brali zápas vážně. Hlavně Marek Taclík se vžil do role dirigenta zadních řad a svým mohutným hlasem důrazně kritizoval každé zaváhání svých spoluhráčů. „Máš hrát levého beka a ty se touláš na druhé straně. To snad není možný. Dávejte sakra pozor,“ křičel. Po inkasovaném gólu pak nešel daleko ani pro sprostá slova. „Nechci prohrávat a v týmu musí být pořádek,“ vysvětloval svůj temperament.

I Roman Zach přiznal, že výsledek tohoto exhibičního zápasu byl pro herce důležitý. „Minule jsme tady dostali deset gólů, nechtěli jsme to zopakovat a prohrát opět vysokým rozdílem. Tenhle výsledek je pro nás úspěchem,“ dodal po zápase a už se spoluhráči i protihráči mířil na posezení do místní hospůdky. Zábava tu pokračovala pozdě do noci.