Dvěma góly se před zraky 1500 diváků blýskli Kolumbijec Jhon Mosquera s čahounem Tomášem Chorým, svůj premiérový zásah v červenomodrém dresu zaznamenala brazilská posila Cadu, který na západ Čech přišel minulý týden z Pardubic. „Chci být šampion a pomoct týmu k úspěchu! Už se těším, až se zapojím do přípravy,“ řekl po podpisu smlouvy. A své nové angažmá 24letý borec s celým jménem Carlos Eduardo Lopes Cruz nezačal vůbec špatně.

Karlovy Vary se ještě v prvním poločase s favoritem držely, když inkasovaly pouze dvakrát, ale po změně stran Viktoria obměnila mimo gólmana Tvrdoně kompletní jedenáctku a soupeři z ČFL nasázela sedm gólů.

Příprava: FC Viktoria Plzeň - FC Slavia Karlovy Vary 9:0 (2:0).Součástí fotbalového zápasu byla i autogramiáda hráčů.Zdroj: FCVP/Jan Kubíček

„Pro pohodu hráčů, hlavně těch nových, je dobré, že se gólově prosazují. Pro kluky je určitě lepší odehrát poločas proti papírově slabšímu soupeři, než jen trénovat. Navíc se nikdo nezranil, takže dnes jsme určitě spokojeni," uvedl pro klubový web asistent trenéra Viktorie Plzeň Pavel Horváth.

V příštím utkání se Západočeši střetnou v Dobřanech se slovenským ŠK Slovan Bratislava. Zápas je na programu v úterý v 16.30 hodin.

Viktoria Plzeň - Slavia Karlovy Vary 9:0

Poločas: 2:0. Branky: 67. a 85. Chorý, 71. a 76. Mosquera, 2. Kliment, 28. Cadu, 49. Čihák, 66. Mihálik, 73. Řezník. Rozhodčí: Szikszay – Hrabovský, Mokruš. ŽK: 0:1 (58. Tůma). Diváci: 1500. Hřiště: TJ Sokol Město Touškov. FC Viktoria Plzeň – 1. poločas: Tvrdoň – Káčer, Hejda, Pernica, Holík – Qose, Bucha – Kopic, Cadu, Pilař – Kliment. 2. poločas: Tvrdoň – Řezník, Čihák, Janošek, Falta – Čermák, Ndiaye – Mihálik, Trusa, Mosquera – Chorý. Trenér: Michal Bílek. FC Slavia Karlovy Vary: Gembický – Skala, Pěkný, Prágr, Kolařík, Vyleta, Mašata, Debellis, Tůma, Dubnička, Krčma. Náhradníci: Zachariáš – Černý, Horník, Gabriel, Matoušek, Farid. Trenér: Marian Geňo.

Příští zápas – úterý 28. června 16.30: Plzeň – Slovan Bratislava (hř. Dobřany).

RADIM ŘEZNÍK v přípravném zápase proti Klatovům (6:0) v Žákavě, dnes pokračují viktoriáni v túře po okolních stadionech. Ve Městě Touškově hrají od 16.30 proti Karlovým Varům.
Viktorián Řezník: Liga mistrů je lákadlo, ale musíme jít krůček po krůčku