Domácí nastoupili s několika změnami. Místo kanonýra Jeniše, který je na horách, se v útoku objevil navrátilec z Merklína Hrádek, Šímu odlákaného do Chotěšova v obraně nahradil Vnouček a ofenzivu nově podporuje Stanislav Staněk, mladý záložník z Doubravky. Za hosty se v závěru do utkání zapojil obránce Václav Eliáš z Mrákova.

Hosté, kteří na podzim doma Holýšov porazili 3:1, vstoupili do zápasu lépe. Dobře kombinovali, byli pohyblivější a hodně nebezpeční. Do vedení mohli jít poprvé po nájezdu dva na jednoho, jenže Valenta tutovku zahodil. Vzápětí šel sám na domácího brankáře Výtisk, ale Řezáč vyběhl a skokem pod nohy mu sebral naději i míč. Potřetí stálo při domácích štěstí, když Ivo György z dobré pozice nastřelil jen hráče před sebou.

Čtěte také: OBRAZEM: Kontroverzní Ortel dorazil do Holýšova

Holýšovští se z tlaku vymanili po půlhodině a hned z toho byla šance. Staněk zatáhl balon po straně, centrem na zadní tyč našel nabíhajícího Zavadila, jenže ten netrefil bránu. Bratranec Kamila Staňka se při své premiéře v holýšovském dresu uvedl dobře, při dalším průniku nastřelil z úhlu brankovou konstrukci a odražený míč Zavadil (tentokrát v těžké pozici) nedokázal doklepnout do odkryté svatyně Okuly.

Jestliže v první půli mělo více ze hry Nýrsko, druhá půle patřila spíše domácím. V 57. minutě si na Zavadilův trestňák naskakoval Majlát, ale hostující gólman byl u míče dřív a šanci zmařil. Před svým vystřídáním zakončil Staněk další z úniků, ale Moravec střelu vyrazil a poté i chytil. Staňka pak nahradil Šobr, a po jeho příchodu se tlak Holýšova stupňoval. Právě Šobr rozehrál v 76. minutě akci, kdy na sebe Zavadil nalákal obránce s brankářem a pak přihrál na střed Valachovičovi, jenže jeho střelu vykopl z branky Valenta. Hostující trenér Kalivoda na to reagoval postupným střídáním. Domácí chtěli v závěru urvat výhru, ale nakonec mohli sami inkasovat, Brožově střele naštěstí stála v cestě tyč! Když na druhé straně neuspěli Černohorský ani Šobr, o dvou bodech pro Nýrsko rozhodl rozstřel, který domácí exekutoři zvládli prachbídně. Nýrský brankář vychytal Černohorského, Šobra i Trhlíka.

FK Holýšov A - FK Okula Nýrsko A 0:0 (0:0) na PK 1:3

Rozhodčí: Burda Lhoták, Valenta. DFA: Churý. ŽK: 1:3. Diváci: 120.

  • Holýšov: Řezáč Vnouček (46. Zelený), Majlát, Trhlík, Kaas Zavadil, Baxa (85. Dostálík), Černohorský, S. Staněk (64. Šobr) Hrádek, J. Valachovič. Trenér: Míčka, as. Z. Valachovič. 
  • Nýrsko: Moravec Šnour, Výtisk, T. György, I. György (73. Antonovics), K. Kalivoda ml., Lužný, Brož, Valenta, Kolář (46. Bastl, 91. Eliáš), Rubáš (80. Kotlan). Trenér: K. Kalivoda st.