Předchozí
1 z 11
Další

První sezona mezi dospělými byla ve druhé lize. Premiéru si odbyl David Limberský za trenéra Zdeňka Michálka v Chomutově. "Byl jsem nervózní, starší kluci mě ale brzy uklidnili," říkal tehdy Deníku. Na snímku je u domácího utkání s Opavou, po sezoně slavil postup do nejvyšší soutěže.

Zdroj: Deník/Zdeněk Vaiz

Poprvé mezi českou elitou. Za trenéra Františka Cipra si zahrál poprvé první ligu. Na snímku v utkání s pražskou Slavií se spoluhráči Petrem Podzemským (vlevo) a Petrem Knakalem. S ním a dalšími dvěma viktoriány Petrem Šímou a Václavem Procházkou si zahrál v roce 2003 na MS hráčů do 20 let v Dubaji. David Limberský se tam blýskl parádním gólem nůžkami do sítě Brazilců. Plzeň spadla a on po sezoně odešel do italské Modeny.

Zdroj: Deník/Zdeněk Vaiz

V Plzni jako soupeř. Po návratu ze zahraničí a další sezoně ve Viktorii ho zlákal trenér Michal Bílek k angažmá ve Spartě. A tak přijel David Limberský na podzim 2007 do Štruncových sadů jako soupeř, s bývalým spoluhráčem Martinem Fillem se nešetřili. Už na konci sezony bylo ale jasné, že se vrátí na západ Čech, Praha mu nesvědčila.

Zdroj: Deník/Zdeněk Vaiz

První titul na konci sezony 2010/2011 David Limberský se spoluhráči Františkem Rajtoralem a Michalem Ďurišem náležitě oslavil. Ve Štruncových sadech se pak rozběhla rekonstrukce stadionu.

Zdroj: Deník/Zdeněk Vaiz

S hvězdným Leonelem Messim. Jako jeden z mála českých fotbalistů se David Limberský na trávníku utkal s Lionelem Messim (při Lize mistrů v roce 2011) i Cristianem Ronaldem, proti němuž nastoupil na Euru 2012.

Zdroj: FCVP

Smutek po vyřazení. Nejvydařenější byl asi pro Davida Limberského zápas v Evropské lize na hřišti německého Schalke v únoru 2012, v němž vedl tým jako kapitán. I v deseti viktoriáni soupeři vzdorovali a vypadli až po prodloužení.

Zdroj: FCVP

S pivem v ruce. Nejen sportovními úspěchy se ale David Limberský proslavil, měl i pěknou řádku průšvihů. Uměl za to vzít nejen při oslavách úspěchů. V září 2015 naboural v Praze v opilosti své bentley. Všechno ještě „vyšperkoval“ v prvním ligovém zápase, po průšvihu sarkasticky slavil vstřelený gól v Příbrami napodobením točení volantem.

Zdroj: Deník/Zdeněk Vaiz

Na slavném San Bernabeu. V Lize mistrů se David Limberský potkal nejen s Barcelonou, ale hrál i na Realu Madrid, před brankou je kapitán Bílého baletu Sergio Ramos.

Zdroj: FCVP

Poslední titul. Při oslavách posledního titulu na plzeňském náměstí v roce 2018 si na pódiu David Limberský zazpíval i oblíbenou písničku Mýdlový princ od Václava Neckáře.

Zdroj: Deník/Zdeněk Vaiz

Předčasná radost. V loňské kvalifikaci o Ligu mistrů vstřelil David Limberský v Alkmaaru vedoucí gól, ale soupeř v nastaveném čase z penalty vyrovnal a v prodloužení přidal další dvě branky. Viktoriáni pak vypadli i z boje o Evropskou ligu.

Zdroj: FCVP

Poslední zápas nedohrál. V ligovém utkání s Příbramí letos 8. května David Limberský musel střídat kvůli svalovému zranění. Další zářez už nepřidá… Ve středu odpoledne oznámil konec kariéry.

Zdroj: FCVP