V závěru loňského podzimu vám střelecký prach trochu zvlhl, ale v minulém týdnu při soustředění na Kypru jste se opět rozstřílel, ve třech utkáních jste se trefil třikrát. Schoval jste si nějaký gól na sobotní zápas proti Hradci Králové?
Závěr zimní přípravy na Kypru mně vyšel, ale byla to především zásluha celého mužstva, vstřelit góly bylo jednoduché. Věřím, že v tom budu pokračovat, ale když začne střílet branky někdo jiný a budeme vyhrávat, tak to bude skvělé.

Minulý týden na Kypru jste trénovali a hráli při teplotách kolem dvaceti stupňů nad nulou, tento týden panují v Čechách tuhé mrazy. Jak jste se vyrovnali s teplotním rozdílem?
Když jsme v úterý vyjížděli z Prahy na trénink do Plzně, ukazoval teploměr minus třináct a byli jsme z toho docela v šoku. Ale s tím se nedá nic dělat, podmínky jsou pro všechny stejné. O víkendu naštěstí hlásí teploty kolem nuly, takže v sobotu by to nemělo být tak hrozné.

Jak se vám při tréninku v mrazivém a velmi suchém vzduchu dýchá?
Mně osobně to příliš nevadí, ale vím, že někteří spoluhráči si stěžovali, že je pálí na plících. Je to individuální.

Jak se do utkání obléknete, abyste vliv mrazivého počasí co nejvíce eliminovali?
Nechystáme nic speciálního, využijeme klasického termoprádla a samozřejmě si navlékneme rukavice.

Nemáte obavy, že studené počasí a televizní přenos může při sobotní premiéře Gambrinus ligy proti Hradci Králové odradit diváky?
Já věřím, že ty nejvěrnější naše fanoušky to neodradí a že nás přijdou povzbudit. Když na podzim přišlo přes pět tisíc diváků, na tak rozlehlém stadionu, jakým Štruncovy sady jsou, bylo jejich povzbuzování slyšet a na hřišti jsme to vnímali. Já věřím, že nás v tom fanoušci nenechají a přijdou nás povzbudit. Hlavně na začátku sezony budeme jejich hlasivky potřebovat.

Na podzim začal v Plzni konečně fandit celý stadion, nejen kotel. Vnímali jste tu změnu?
Chodíme s klukama v Plzni na hokej a vždycky jsme hokejistům tu super atmosféru záviděli. Na podzim jsme ale zažili stejnou atmosféru i my a bylo to skvělé. Na hřišti je to znát, vnímáme, že nás fanoušci ženou dopředu a chtějí, abychom stříleli góly. A my je opravdu dávali, moc nám podpora diváků pomáhala.

V únoru jste nastoupil za národní mužstvo v Pule proti Chorvatsku. Jak moc vás mrzelo, že jste po slibném nerozhodném výsledku v poločase nakonec podlehli 2:4?
Hodně. Po špatném začátku jsme zvedli hlavu a dokázali ještě do přestávky vyrovnat. Stav po prvním poločase nenasvědčoval vůbec tomu, že nakonec dostaneme čtyři góly a prohrajeme. Byla velká škoda, že jsme udělali chyby, které nás stály lepší výsledek.

Porážka v Pule přinesla i jednu pozitivní událost z pohledu západočeského fotbalu. V zápase nastoupili kromě vás i vaši spoluhráči Milan Petržela a David Limberský, což se ještě nikdy nestalo, aby tři fotbalisté z Plzně nastoupili v jednom utkání za národní mužstvo…
To je pravda, tak početné zastoupení neměl v českém týmů v utkání proti Chorvatsku žádný jiný klub. Beru to jako vyznamenání pro celý plzeňský fotbal. A zásluhu na tom nemáme jen my tři, ale i celé mužstvo Viktorky a výkony, jaké jsme všichni na podzim předváděli.

V zimě přišli do kádru Aleš Neuwirth, Petr Trapp a Martin Fillo. Jak podle vás zapadli do mužstva?
Bez problémů, všichni se dobře známe, jsou to dobří parťáci. Petr Trapp i Martin Fillo ve Viktorce působili, jenom si na nějaký čas z Viktorky odskočili. Aleše Neuwirtha známe z ligy, když jsme proti němu nastupovali. Po sportovní stránce jsou všichni tři přínosem a přispěli i ke zvýšení konkurence v mužstvu, což je jenom dobře.

Po odchodu olomouckého Hubníka do polské ligy patříte s deseti vstřelenými brankami společně se sparťanským útočníkem Pikhartem k vážným kandidátům na titul krále střelců Gambrinus ligy. Vnímáte tuhle šanci?
Ježíšmarjá, to vůbec ne. Alespoň jsem o tom dosud takhle nepřemýšlel. Ale když to teď říkáte, tak o tom asi začnu přemýšlet (smích).

Jaká je v kabině nálada před startem jarní části Gambrinus ligy? Je poznamenaná skutečností, že Viktoria bojuje o titul?
Snažíme se to odlehčovat různými vtípky, ale samozřejmě si všichni uvědomujeme, o co hrajeme. Víme, že taková šance už nemusí dlouho přijít, na druhou stranu víme, že fotbal hrát umíme, což jsme dokázali už na podzim. Byla by chyba teď znervóznět, zpanikařit. Víme moc dobře, co každý z nás má na hřišti dělat, jak máme hrát. Věřím, že dokážeme minimálně na úspěšný podzim navázat, i když to bude těžké.

V sobotním utkání proti Hradci Králové jste favority, vidíte to stejně?
Podle umístění v tabulce to tak je, ale utkání to v žádném případě nebude snadné. O tom jsme se přesvědčili už na podzim v Hradci, i když jsme vyhráli 3:0. Samotný zápas nebyl vůbec tak jednoduchý jak vypovídá výsledek.