„Odchod Rady s Navrátilem do Turecka samozřejmě ovlivnily i příchody. Hledali jsme jako náhradu typologicky stejné hráče a myslím, že se nám to podařilo,“ míní kouč Viktorie Plzeň Pavel Vrba.

„Neuwirth je i přes své mládí už zkušeným hráčem, ligu hrál v Ostravě pět sezon. Nechtěli jsme dvaatřicetiletého fotbalistu, ale hráče, který je stále ještě perspektivní. To samé platí i v případě Trappa, který by měl Radu na postu defenzivního záložníka nahradit,“ říká trenér Viktorie Pavel Vrba.

Zvýšení konkurence a posílené ofenzivy si kouč Plzně slibuje od Martina Filla, třetí zimní posily lídra Gambrinus ligy. „Jeho příchodem se zkvalitnila naše útočná fáze, Máme díky němu více možností, co se týká rozestavení a možných změn, které mohou v průběhu sezony nastat,“ zdůrazňuje trenér.

„Věřím, že se v jarní části soutěže ukáže, že změny v kádru v zimní přestávce mužstvo neoslabily, ale naopak, že jsme celkově posílili. A že budeme i nadále hrát atraktivní fotbal,“ věří.

Kouč Viktorie si cení i toho, že všichni hráči do Plzně chtěli jít. „Někde jsem se dočetl, že jsme při získávání posil šli cestou přeplácení hráčů. Tak to vůbec není. Všechno proběhlo v rámci určitých pravidel, která jsou v Plzni nastavena a v žádném případě jsme se nezadlužili. Pro mě jako pro trenéra je velice důležité, že všechny tři zimní posily do Plzně chtěly jít a jsou tady za podmínek, které jsme jim vytvořili a nabídli. Z tohoto pohledu jsem velmi spokojen, že tady jsou. Věřím, že tohle je správná cesta a že s ní brzy přijdou i úspěchy,“ říká trenér Pavel Vrba.

Ten první může přijít už v sobotu, kdy Viktoria na Městském stadionu ve Štruncovýcn sadech hostí v jarní premiéře Gambrinus ligy nováčka z Hradce Králové. Utkání začíná v 17.20 hodin a přenáší jej televizní kanál ČT 4.