Fotbalisté Viktorie Plzeň v něm v sobotu porazili Baník Ostrava 3:1 a stali se poprvé ve stoleté historii klubu ligovými mistry.

„Jsem šťastný, že jsem se toho dožil. Je to něco úžasného. Po skončení zápasu jsem byl dojatý, ukápla i nějaká ta slza, ale nestydím se za to,“ svěřuje se Jiří Regner, který je se západočeským klubem spjatý už třiačtyřicet let.

„Do klubu jsem se zapojil hned po návratu z vojny v roce 1968 jako funkcionář výboru. Pracoval jsem v různých funkcích v TJ Škoda Plzeň a ve fotbalovém oddíle,“ vrací se šestašedesátiletý muž o desítky let zpět. Čtyři roky stál dokonce i v čele fotbalového oddílu Škody Plzeň.

Klubu zůstal věrný i v devadesátých letech. „Trenér Zdeněk Michálek mě tenkrát požádal, jestli bych mu nepomohl jako vedoucí družstva u ligového dorostu Viktorie, tak jsem na jeho nabídku kývl. Vykonával jsem tu funkci dvanáct let a za tu dobu jsem zažil spoustu výborných fotbalistů i trenérů, kteří dorostem Viktorie prošli,“ vzpomíná.

V době působení u dorostu začal Jiří Regner pracovat i jako pořadatel, teď už sedmým rokem vykonává zodpovědnou a náročnou roli hlavního pořadatele prvoligových zápasů. Stejně tak ho ale můžete vidět i při utkáních třetiligové juniorky. Viktoria je pro něj srdeční záležitostí.

O horké chvilky při ligových zápasech nebývá nouze, zejména utkání s Baníkem bývají kvůli ostravským fanouškům vypjaté. Tentokrát ale proběhlo utkání bez velkých problémů, Viktorii nakonec tleskal i kotel Baníku.

„Komplikace nastaly jen jednou, když fanoušci naházeli na tartanovou dráhu světlice. „To si mě vyžádal hlavní rozhodčí, abychom zjednali pořádek,“ líčí Regner.

Jako hlavní pořadatel opouští stadion při běžném utkání půl druhé hodiny po jeho skončení, tenkrát se jeho služba protáhla. Důvodem byly bouřlivé oslavy titulu.

„Měl jsem obavy, aby diváci od samé radosti fotbalisty neumačkali, ale byli rozumní,“ dodává Jiří Regner.