Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Do Tlumačova přijede trenér prvoligového týmu

Tlumačov /FOTO, AUDIO/ - Na výroční valné hromadě TJ Start Tlumačov v hostinci U Matěje při hodnocení loňského roku padala nejen slova chvály, ale i kritika!

20.1.2011
SDÍLEJ:

Z výroční valné hromady TJ Start Tlumačov.Foto: Deník/ Václav Tauer

Přivítáním hostů a minutou ticha za vloni zesnulého spoluzakladatele Josefa Hrušku začala výroční valná hromada TJ Start Tlumačov. Po zhodnocení činnosti klubu za loňský rok z úst prezidenta Václava Pivoňky padla U Matěje i poměrně kritická slova ze strany trenérů.

Bolestí klubu s historií sahající do roku 1974 bylo už delší čas hřiště. Kvůli podmáčenému terénu musela mužstva na jaře odehrát několik zápasů v exilu, což se podle ´ministryně financí´ Startu, Milady Procházkové, promítlo do výdajů klubových financí. „Proto jsme se ve spolupráci s obecním úřadem v loňském roce zaměřili na odvodnění části hrací plochy. Spotřebováno na to bylo zhruba dvě stě padesát metrů drenážních hadic. Po pár dnech dešťů se v jednom místě objevila voda znovu, takže jsme po měsíci část museli předělat,“ vzpomínal prezident fotbalového Tlumačova.

Kromě odvedení vody se pracovalo i na opravě laviček, hlavní budovy, nezapomnělo se ani na vyřezání náletových dřevin a sběru železa v areálu. Vynaloženým úsilím brigádníků a péčí správce Václava ´Kaboura´ Kabourka nejen o trávník se v Tlumačově podařilo dostat tamní hřiště v rámci okresního přeboru do kategorie lepších. O to více vrásek vedení klubu přidělalo rozhodnutí již zmiňovaného Václava Kabourka, který po desetiletích práce patří tak〜řka do klubového inventáře a hodlá skončit ´na sekačce´. „Bylo by pod úroveň přemlouvat Václava tady na valné hromadě, ale třeba to ještě zváží a bude dál zdejšímu fotbalu pomáhat. Chlap jeho kvalit se najde těžko,“ řekl Pivoňka. Ten dále vyzdvihl postup B – mužstva z ´pralesní´ ligy do III. třídy, spolupráci obou mužstev a poděkoval i těm, kteří jsou ochotni vzít do ruky praporek.

Také na schůzi v Tlumačově byly cítit obavy z budoucnosti klubu nikoli po sportovní, ale po ekonomické stránce. „Už z toho, že na prosincovém sněmu Sportovní unie okresu Domažlice nebyl tradiční řízek, napovědělo, že peníze asi nebudou,“ vyloudil prezident na tvářích přítomných hořké úsměvy, přesto svoji řeč zakončil optimisticky: „Děláme to všichni dobrovolně, tak ať nás to dál baví a ať se daří.“

Tlumačovský oddíl nepatří k nejbohatším klubům v okolí. Podporují ho obce Tlumačov, Stráž a Nevolice. Opasek ve prospěch kluků v trenýrkách si mimo jiné utáhl i bavič Richard Genzer, klub od sponzorů získal vloni přes sedmdesát tisíc. Co se však týče vnitřního chodu, může být díky práci sekretáře Milana Poláka a dalších lidí ve vedení vzorem i pro daleko větší a přece jen bohatší kluby v okrese.

„Díky Václavovi jsme měli vždy výborně připravené hřiště. Co se týče zázemí, patří oddíl určitě k nejlépe fungujícím. Škoda, že snažení hráčů není pokaždé adekvátní úsilí lidí, kteří tu do fotbalu dělají. Výsledky nekorespondují ani s kvalitou kádru, který je tady početný a má sílu. Na jedné straně válcujeme soupeře jako Meclov, šesti góly smeteme Holýšov, kvalitou i herně stačíme na suveréna přeboru Slavoj, a pak prohrajeme ve Všerubech, které byly navíc v poloviční sestavě. V tabulce jsme čtvrtí, jenže ztráta na týmy před námi je velká. Máme i na ty nejlepší soupeře, ale mentálně jsou na tom lépe Kvíčovice či Osvračín, které nás zarputilostí a bojovností dokáží přehrát,“ řekl ve svém hodnocení výkonů A mužstva trenér Vojtěch Fořt. Ten vyjádřil obavy z toho, aby u hráčů čtvrtého celku okresního přeboru bez sestupových starostí, zároveň ale i bez postupových ambicí, nedošlo k sebeuspokojení ve smyslu „Občas něco prohrajeme, občas něco vyhrajeme.“

Podle Fořta je třeba zamakat, letos hrát do třetího místa a znovu docílit toho, aby se Tlumačova soupeři báli. Aby každý, kdo tam míří, cestou přemýšlel, jak velký ´ranec´ dostane.

Také trenér rezervy Martin Peleška nepatří k těm, kteří stráví porážku než z lavičky přejdou hřiště. Po postupu, za který je třeba poděkovat Peleškovým předchůdcům, se hráči na podzim přesvědčili, o čem III. třída je. „Nejsem spokojen s účastí na trénincích a v zápasech, lepší by mohla být i snaha některých poprat se o místo v sestavě. Základna tu je široká, má to dobrý směr, ale jsem přesvědčen, že by si komletní ´béčko´ vedlo lépe,“ uvedl známý ´bouřlivák´.

Jeho svěřenci nepřivezli body z Kubice, naopak top zápas podzimu sehráli se Staňkovem B, který porazili. „Musím poděkovat A mužstvu, že nás vždy podporovalo, ač by to mělo být obráceně. Ale hráči se za nás alespoň mohou rozehrát,“ dodal Peleška.

Lék na letargii, která byla z některých podzimních výsledků obou týmů cítit, může být podpora fanoušků, kteří patří k nejvěrnějším v soutěži a jimž se hráči odvděčili třeba vítězstvím v halovém Švédském poháru, kde porazili i futsalové specialisty a účastníky krajského přeboru.

Ještě větší motivací do jarních bojů by mohlo být celorepublikové vítězství v soutěži Gambrinusu a ČMFS v rámci projektu Kopeme za fotbal. „Za nejvyšší počet bodů nasbíraných za sportovní a ´pivní´ fanouškovskou část soutěže dostaneme poukaz na odběr sportovního vybavení v hodnotě pět tisíc korun, navíc k nám na jaře přijede některý z trenérů prvoligových týmů, aby tady vedl jeden trénink. Pevně věřím, že to vám, hráčům, v zimní přípravě zvýší motivaci a na ukázkový trénink i na jarní část sezony budete řádně připraveni. Abyste pak nebyli trenérovi, který do Tlumačova přijede, pro srandu,“ apeloval na hráče sekretář klubu Milan Polák. Ačkoli účast na již zahájené zimní přípravě tomu zatím neodpovídá, snad žádný z tlumačovských borců nedopustí, aby se kdokoli do Plzně či Prahy vracel s tím, že iluzi o nadšení do fotbalu na vesnici pohřbil kdesi u Nevolického potoka.

V závěrečné diskuzi vystoupil nejprve starosta obce Jaroslav Konop. Ten členům oddílu poděkoval za pomoc při organizaci loňského setkání rodáků a popřál jim hodně sportovních úspěchů bez úrazů. Předseda Sportovní unie okresu Domažlice Miroslav Kabourek ve svém příspěvku mimo jiné vysvětlil, jak to bylo se oním řízkem na sněmu. „V podpoře sportu je náš stát na předposledním místě před Maltou. To má dopad i na náš okres a nejde jen o onen řízek, místo něhož byl jen pišingr a pití. Peníze ve sportu chybí, ve vašem případě vidím šanci, jak na ně dosáhnout podpisem smlouvy s obcí o pronájmu areálu. Na údržbu tělovýchovných zařízení jsme vloni měli k dispozici 880 tisíc korun. Zažádalo o ně čtyřicet klubů, u dvaceti z toho nakonec sešlo, zbylých dvacet pak dostalo až osmdesát procent nákladů,“ uvedl Kabourek. Ten se rovněž zmínil, že ve výhodě jsou oddíly, kde pracují s mládeží. Ta v Tlumačově chybí.
„Kdysi jsem řekl, že jak jednou nepřihlásíme mládež, fotbal tady skončí. Jenže v tomhle nemůžeme konkurovat větším obcím a městům, jako třeba Mrákovu, kde mají školu, tělocvičnu a hlavně, myšleno v dobrém, Míru Duffka. Je – li někdo jiného názoru, vyveďte mě z toho a já pro to udělám vše,“ dodal Polák v závěru oficiální části schůze, po které následovala volná zábava a zpívaná.

Autor: Václav Tauer

20.1.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
K VEČERNÍMU TRÉNINKU  v Lucernu nastoupil s krytem na obličeji i David Limberský, podle slov trenéra Pavla Vrby však k utkání nominován nebude.

Nebude to jednoduché, míní kouč Vrba

Ilustrační foto.

Mladík řídil bez řidičáku

Opilec tankoval ve Vránově bez placení

Holýšov – Na čerpací stanici ve Vránově 22letý mladík natankoval šest litrů benzínu za zhruba 200 korun a bez zaplacení ujel.

Planý poplach v domažlické pobočce České spořitelny

Domažlice – V úterý odpoledne zasahovali domažličtí hasiči v budově České spořitelny v ulici Msgre B. Staška.

VÍME PRVNÍ

Opět žhář. V Poběžovicích hořelo další auto

Poběžovice – Ve středu ráno mezi 5.15 a 5.40 hod. neznámý pachatel úmyslně zapálil dodávku Fiat Ducato na volně přístupném prostoru v Poběžovicích nedaleko místní školy. Podle informací Deníku se na místě našel hadr se zbytky zápalné látky. Vůz má patřit romskému majiteli.

Bělští si v Kolkovně užili jubilejní Country večer

Bělá nad Radbuzou – Posezení při country muzice je v Bělé poměrně častý způsob zábavy.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení