„Podle mne přišlo jeho rozhodnutí v nevhodnou dobu, mohl klidně vyčkat dva týdny a začít jednat až po posledním zápase v Lize mistrů s Milánem. V zimní přestávce je na podobná jednání spousty času, a pokud Wolfsburg Pilaře opravdu chce, počkal by na něj,“ míní dvojnásobný český reprezentant.

Pilař podle něj podlehl tlaku agenta a vábení údajně dvoumilionového měsíčního platu. „Nevím, jestli mu někdo řekl, kolik mu vlastně z těch dvou milionů zbude po odečtení daní, nákladů na bydlení, zaplacení pojistek, pořízení automobilu a dalších výdajů. Záleží na podmínkách, ale hráči z platu může zbýt třeba jen čtyřicet procent,“ upozorňuje Vágner.

Být na místě Pilaře, před podpisem smlouvy by se poradil kromě agenta ještě s hráčem, který má ze zmíněného klubu či soutěže zkušenosti. „Dozvěděl by se věci, které mu agent nikdy neřekne,“ míní.

Být v kůži Pilaře, Vágner by z Plzně v zimě neodcházel. „Viktoria hraje výborný fotbal, v evropských pohárech se jí daří, kromě Barcelony ji žádný ze soupeřů nepřehrál. Navíc na jaře bude Plzeň hrát Evropskou ligu a Pilař by měl příležitost se ještě více zviditelnit. A dostat se do mnohem lepšího klubu než je Wolfsburg, s ještě lepší nabídkou. Málo platné, ale nejvíce se hráč zviditelní v reprezentaci a v zápasech evropských pohárových soutěží. To jde jeho cena významně nahoru,“ říká Robert Vágner.

Důležité také je, aby se hráč při odchodu do zahraničí nasměroval do mužstva, které mu sedne a kde bude mít šanci pravidelně hrát. „Pokud Pilař do Wolfsburgu nakonec přestoupí, bude to mít pod trenérem Magathem velice těžké,“ dodává internacionál Robert Vágner.