Nýrští vyhráli zaslouženě, když uspěli ve všech pěti zápasech při skóre 15:1! Jediný gól inkasovali v závěrečném duelu s Jiskrou I, kterou zdolali těsně 2:1. Fotbalové naděje Jiskry Domažlice I nakonec skončily druhé, bronz vybojoval tým Jiskry Domažlice II.

Turnaje se zúčastnilo šest družstev. „Počítal jsem s účastí osmi mužstev, ale některá z pozvaných mi kvůli marodce či kolizi termínů s přípravnými zápasy nebo turnaji na poslední chvíli odřekla. Nakonec přijely pouze týmy Sušice a Nýrska. Vzhledem k tomu jsme postavili tři družstva a Nýrsko dvě. Hrálo se systémem každý s každým, přičemž hrací doba byla jednoukrát třináct minut hrubého času. Při nerozhodném stavu přišly na řadu pokutové kopy, vítěz bral dva body, poražený jeden,“ prozradil hlavní organizátor klání fotbalových nadějí Antonín Vlček, bývalý hráč domažlické Jiskry a současný trenér přípravek a fotbalové školičky.

Podle jeho dalších slov byl průběh turnaje velmi vyrovnaný. Své kvality nakonec potvrdily týmy pořádající Jiskry I a pozdější vítěz SKP Okula Nýrko I, které se shodou okolností utkaly v závěrečném zápase turnaje. A ten rozhodl i o celkovém vítězi.

V dramatickém zápase se ujali vedení hráči Nýrska, ale domažlické fotbalové naděje vzápětí vyrovnaly. Následně si svěřenci Tondy Vlčka vytvořili několik gólových příležitostí, ale soupeře podržel gólman. Nýrsku I se poté podařilo dát po rychlém brejku dva na jednoho gól a to rozhodlo i přes velký závěrečný tlak domácích o jeho prvenství.

Bronz vybojovaly již zmíněné fotbalové naděje Jiskry Domažlice II vedené Pavlem Červeným. Ten byl s výkonem hráčů převážně ročníku 2001 spokojen. „Kluci bojovali v každém utkání a o to nám především šlo,“ uvedl kouč.

Tu mohl mít i další trenér začínajících fotbalitů Jiskry Domažlice Jaroslav Krakeš, který na turnaji vedl B - tým, v pořadí třetí družstvo pořádajícího oddílu. „V týmu si zahráli i dva kluci z mladší přípravky. Hráče za předvedený výkon chválím, určitě herně nepropadli. Bojovali o každý míč a zvláště cenné je vítězství nad druhým týmem Nýrska. Zde opravdu odvedli povedený výkon,“ pochválil hráče B - týmu Jiskry Krakeš, který s trénováním malých fotbalistů začal loni na podzim.

„I když některá mužstva nedorazila, letošní pohár o starosty města se opět vydařil. Touto cestou chci poděkovat starostovi města Miroslavu Machovi a prezidentovi fotbalového oddílu Jaroslavu Ticháčkovi za to, že si našli čas a předali ceny. Dík patří všem, co pomohli s organizací, Michalovi Pavlíčkovi za časomíru, dále Petru Sukovi za vitamíny pro všechny hráče, nesmím zapomenout ani na vstřícnost správce Václava Junga a také klukům Michalovi a Kájovi a za perfektní občerstvení,“ zhodnotil průběh klání Vlček a dodal: „Mám radost z toho, že máme tak velkou základnu nejen starší přípravky. Na turnaji dostali příležitost všichni hráči, které jsme měli k dispozici. Je hezké dívat se na to, s jak velkou radostí a nasazením děti hrají. Pro nás trenéry je to správné uspokojení a odměna.“

Nejlepším gólmanem turnaje vyhlásili pořadatelé Vladimíra Kaliského ze Sušice. Kanonýrem se stal Adam Vacek z vítězného týmu I SKP Okula Nýrsko, který vsítil pět gólů. Cenu pro nejlepšího hráče si odnesl Zdeněk Peroutka z Jiskry Domažlice I.

Jiskra Domažlice I: Jan Poláček, Jiří Brož, Jiří Kvítek, Zdeněk Peroutka, Vojta Černý, Lukáš Reininger, Ludvík Štěpán a Jan Svačina. Trenéři: Antonín Vlček a Jiří Černý.

Jiskra Domažlice II: Lukáš Červený, Pavel Kulich, Marek Volfík, Tomáš Souček, Aleš Fictum, Matěj Dufek a Jan Moskal. Trenér: Pavel Červený.

Jiskra Domažlice B: Martin Böhm, Jakub Krčma, Adam Hruška, Vašek Bureš, Lukáš Hůla a Matěj Mrvík. Trenér: Jaroslav Krakeš.

Pořadí: 1. SKP Okula Nýrsko I – 15 bodů (15:1), 2. Jiskra Domažlice I – 11 (8:2), 3. Jiskra Domažlice II – 7 (4:4), 4. SKP Okula Nýrsko II – 4 (2:6), 5. TJ Sušice – 4 (1:5) a 6. Jiskra Domažlice B – 4 (1:13).