Postřekovští s výjimkou čtyř hráčů zcela obměnili svoji jedenáctku a postavili starší, zkušenější hráče. Aktivněji ale začal Chodov. Hned v úvodu těsně nad hlavičkoval Jindřich Kobes. Na to odpověděl Pavel Váchal, když dostal centr do vápna, zpracoval na prsa, ale ve vyložené pozici mu nesedla střela a poslal míč vedle tyče. V 11. minutě se dorážkou po centru ze strany prosadil neobsazený Kobes a Chodov vedl 0:1.

O další tři minuty později zvýšil nový hráč Tatranu Kurek na 0:2 a bylo zaděláno na debakl, což naznačovala i domácími předváděná hra, kdy se dostávali jen ojediněle do šance a Chodov kontroloval hru. Obrat nastal v 17. minutě, kdy lobem zakončil svůj pokus Buček a míč skončil v síti – 1:2. Hned z dalšího útoku ve 20. minutě se podařilo šikovně vyrovnat Závodnému, když rybičkou obhodil vybíhajícího brankáře – 2:2.

Po půlhodině hry mohl zvýšit Ledvina, ale to by mu muselo přát štěstí, a vyloženou šanci zahodil. Postřekovu se později podařilo vstřelit gól, ale kvůli postavení Steinbergera v ofsajdu uznán nebyl. Ke konci poločasu pronikl do vápna Tatranu Závodný, při tvrdém souboji byl nejspíše sražen, ale rozhodčí odpískal úplný opak – útočný faul.

Po poločasové pauze Postřekovští na svého soupeře vlétli. V 50. minutě kopal přímý kop Buček, nastřelil tyč, od níž se balón odrazil do brankáře Staviarského a od něj za bránu. O malou chvíli později strhl vedení na stranu domácích svým druhým gólem Závodný – 3:2.

Následující půlhodinku se oba týmy snaživě přetahovaly o míč, protože ani jeden ze soupeřů se nechtěl spokojit s pomyslnou bramborovou medailí, a k vidění byly tvrdé souboje a aktivní presing. Rozhodnutí přišlo až v 86. minutě. Steinberger drze pronikal do vápna, byl sražen a rozhodčí nařídil penaltu. Té se zhostil útočník Pavel Váchal a nekompromisní střelou stanovil konečné skóre zápasu na 4:2.

Sokol Postřekov: Foist (Knopf) – Bartoň, Janeček, Královec (Zdráhal), Matějka – Ledvina, Závodný (Beroušek), Vavřík, Steinberger – Buček, Váchal P.
Tatran Chodov: Staviarský – Hála, Štrincl, Kapic J., Chmelík – Kurek (Kapic), Beňušík, Svoboda, Pfeifer J. – Paidar (Holar), Kobes.