Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Rezerva Jiskry porazila Holýšov

Horšovský Týn – Podle diváků zatím nejhezčí zápas zimního turnaje O pohár předsedy VV TJ Dynamo H. Týn svedla v sobotu na umělce v Masarykově ulici rezerva domažlické Jiskry a fotbalisté Holýšova.

9.2.2011

K několika bavorským celkům, které absolvují zimní přípravu na domažlické Střelnici, patří 1. FC Bad Kötzting. Minulý týden se tu Velkoborský, Kotáb a spol. utkali se Slavojem Koloveč (1:0) a v sobotu vyzvali Holýšov (5:0).Foto: Deník/ Václav Tauer

Jiskra Domažlice B - FK Holýšov 4:2 (1:2)
Domažličtí mladíci s přehledem vedou tabulku I. A třídy, a i když trenér Ivan Rybár postrádal autora hattricku z utkání s Mrákovem Kohouta, do zápasu šli motivováni skutečností, že by se se stejným soupeřem mohli od srpna utkávat i v mistrovských utkáních. Holýšov, sedmý tým krajského přeboru, se musel obejít bez zraněných Levičky, Jeniše a Procházky. Hrádek získaný na střídavý start nastoupil o dvě hodiny dříve za domovský Merklín v duelu s 1. FC H. Týn a tak jen střídal. První poločas za FK odchytal brankář Čermák ze Stoda, který by mohl být pro zbytek sezony novou posilou.

Hosté nasadili do první půle silnější sestavu, přesto pro ně utkání nezačalo dobře. Hned z první šance domažlická Benfika udeřila. Po centru ze strany se k míči na malém vápně dostal osamocený Hartl a hlavičkou otevřel skóre zápasu - 0:1. Na to zkušení hráči Holýšova dokázali zareagovat, když ofsajdové pasti svěřenců Ivana Rybára dvakrát sklaply naprázdno. Nejprve se po Lucákově přihrávce dostal do samostatného úniku Schamberger, s šancí naložil bezchybně a obstřelil Freie - 1:1. Chvíli poté dostali příležitost vyniknout oba brankáři. Nejdříve si Čermák poradil se střelou Hartla a vzápětí si na druhé straně zvedl sebevědomí Frei po střele Trhlíka. Ve 32. minutě po výkopu od branky ztratil ve středu hřiště kontrolu nad míčem Hošek, zmocnil se jej Lukáš, který prošel obranou Domažlic a tváří v tvář svému kamarádovi v brance Jiskry se nemýlil - 1:2. Za tohoto stavu se odcházelo do kabin.

Do druhého poločasu nastoupil Holýšov beze změn, ale na hřišti to vypadalo, jako kdyby nastoupila úplně jiná jedenáctka. Nevycházelo skoro nic a to se projevilo i na výsledku, když v rozmezí 55. až 70. minuty domažličtí prakticky rozhodli o zápasu. Nejprve Paluch vyslal pasem za obranu hostí do šance Hartla, který šel sám na gólmana a vyrovnal – 2:2. Prakticky po rozehrání získal balon Waldmann, vybídl Kubicu a ten přes vybíhajícího brankáře Holýšova skóroval – 3:2. Hrůznou čtvrthodinku hostí uzavřel opět Hartl, když průnikem zakončeným kličkou gólmanovi završil svůj hattrick – 4:2. Holýšovští si už v závěru příliš šancí nevytvořili, a protože střely z dálky nebyly nebezpečné, nemohli pomýšlet ani na dělbu bodů.

„Zpočátku vyrovnaný zápas, v němž jsme hosty trestali za chyby. Prostřídáním jsme ztratili na síle, zejména po zranění Lucáka, kdy jsme během pár minut prohráli jinak pohledné utkání. Po inkasovaných laciných gólech už asi chyběla vůle s výsledkem něco udělat,“ zhodnotil druhé turnajové vystoupení Holýšova trenér Jiří Multrus.

S tím, že diváci nemuseli litovat návštěvy, souhlasil Multrusův protějšek Ivan Rybár. „Byl to zajímavý zápas, který měl naznačit, jak bychom asi obstáli v případě postupu. Z tohoto pohledu jsem spokojen, nepropadli jsme, i když je třeba ještě zapracovat na systému hry v obraně. Kluci byli motivovaní, možná nás soupeř i trochu podcenil, protože zkušenost byla na jeho straně,“ uvedl kouč Benfiky.

FK Holýšov: Čermák - Hamerník, Lucák, Trhlík, Lukáš - Kubina, Multrus, Beneš, Vrba - Šimandl, Schamberger. Střídali: Marcel, Belina, Liebl, Hrádek. Trenér: Multrus.
Domažlice B: Frei – Waldmann, Paluch, Pavlíček, Ferra – Krakeš, Kubica, Vízner, Hošek – Hartl, Mašek. Střídali: Rojt, Strejc, Neumann. Trenér: Rybár.

9.2.2011 VSTUP DO DISKUSE
Jan Doležel vystoupí v Klenčí.

Varhanní festival v Klenčí uzavře Jan Doležel

Kriminalisté obvinili pět dealerů pervitinu

Fanoušci jsou nároční, ale dokáží nás hlasitě ocenit

Mrákov – Hudební žně mají v tomto období fanoušci rockové muziky. Minulou sobotu si v mrákovském kulturním domě užili koncert kapel Dymytry a Komunál, v tu následující, 21. října tam od 20.30 hodin vystoupí kapela Kečup. Jedním z členů populární skupiny je zpěvák a kytarista Dan Dobiáš.

Loučim – V neděli 15. října odpoledne se v restauraci pana Matějky uskutečnilo další setkání přátel harmonik, tentokrát s hojnou bavorskou účastí nejen nástrojů, ale i obecenstva z okolí Degendorfu.

Zloděj ukradl ve Všerubech motorovou pilu

Všeruby – Neznámý pachatel v průběhu uplynulého měsíce ve Všerubech prošel neoploceným pozemkem ke kůlně, kde odstranil visací zámek zajišťující její dveře.

Nebude to jednoduché, míní kouč Vrba

Lucern (od zvláštního zpravodaje Deníku) – V české lize suverénně kralují a zdolávají jednu těžkou překážku za druhou. A uspět chtějí také v Evropské lize. Fotbalisty Viktorie Plzeň čeká dnes večer třetí zápas ve skupině G – na stadionu v Lucernu se postaví FC Lugano, poslednímu týmu ve skupině.