Pro hosty začal zápas šokem. Inkasovali už v první minutě zápasu. „Obvykle se říká, že zaspala obrana, ale tentokrát musím konstatovat, že zaspal asistent rozhodčího. Snad se díval v daný moment na tribunu, jestli tam není někdo z jeho známých,“ reagoval s nadsázkou na situaci, která předcházela brance Příkosic, trenér Tachova Jaroslav Pták. „Byl to metrový ´pytel´, to jsem neviděl jen já,“ stál si za svým tvrzením kouč. Jeho svěřenci pak „válcovali“ domácí tým, ale kýženého vyrovnání se dočkali až ve 21. minutě. Z trestného kopu skóroval Hudec. „Lukáš to z dvaceti metrů parádně trefil,“ chválil autora gólu. Převaha Tachovanů byla velká a domácí ojediněle zahrozili jen ze standardních situací, ale ani při nich vážněji neohrozili branku FK. „Nepustili jsme je do vyložené příležitosti, Bohužel, my se v koncovce přes výraznou převahu také neprosadili,“ shrnul průběh prvního poločasu Pták.

Po změně stran se obraz hry prakticky nezměnil. Příkosíčtí se dostali opět do vedení brankou, při které si Tachované vybrali kopec smůly. Nejdříve asistent otočil autové vhazování ve prospěch domácího týmu. Dlouhý autový hod až do šestnáctky se dostal k domácímu hráči, jeho střelu Honza reflexivně vyrazil na břevno, ale míč se dostal zpátky na kopačku hráče Příkosic a ten skóroval,“ popsal další důležitý okamžik tachovský lodivod. Jeho svěřenci měli velkou převahu a na branku soupeře se valil jeden útok za druhým. Tachované srovnali Dvořákem, ale branka pro předchozím vzdušném souboji nebyla uznána a stejně to bylo při gólu Hudce. „Nechci to zbytečně hrotit. Ty branky byly nejen podle mého názoru regulérní, ovšem rozhodčí oba góly neuznal, takže se nedalo nic dělat. Tachov se ale vyrovnání přeci jen dočkal, kdy se hlavou trefil Chmiel a dal tak výsledku konečnou podobu.

„Mám rozporuplné pocity. Hrálo se na hřišti, které není důstojné krajského přeboru. Vzhledem k velké převaze jsme měli zvítězit, ale takový je fotbal. Dali jsme sice čtyři branky, přesto máme jen bod,“ posteskl si trenér, jenž ale byl jinak s hrou svého týmu spokojený. „Pro nás to byl zápas blbec, ale kluci se dokázali vyrovnat se všemi nástrahami a až na lepší koncovku zápas zvládli,“ pochválil své svěřence Pták.