První minuty zápasu byly neurovnané a na obou týmech se projevovala nesouhra a hráči se seznamovali s terénem. Lépe začali hosté. Dobře střílel Hudec a po něm Jareš. Domácí obrana ale oba pokusy odvrátila. V osmé minutě mířil nepřesně Jareš. Po něm domácí P. Šácha poprvé vážněji ohrozil Matějku v brance hostů. Žemlička chvíli poté váhal se střelou a bylo po akci. Na druhé straně se mezi tyče nevešly pokusy Jareše a kapitána Šamana. Domácí se hledali a Stříbrští byli herně lepší. V 25. minutě zastavil praporek pomezního slibnou domácí akci Földešiho se Šindelářem. O tři minuty později utekl tachovské obraně Hudec, ale akce skončila rohovým kopem. Agilní Dyk mířil v dalším průběhu mimo tyče. Před brankou Baníku se snažil prosadit Kaše, ovšem jeho střelu zblokovala obrana. Hosté kontrovali Zaoralem, jenž vyzval Pubrleho, ale ten nezakončil. V 34. minutě dostal Tachov výhodu a Folejtar měl blízko k vedoucí brance. Matějka jeho technickou střelu s námahou vyrazil. V závěru poločasu se neujaly ani střely J. Viterny.

Ve druhé půli se začal hrát daleko lepší fotbal. Oba týmy lépe kombinovaly a před oběma brankami bylo rušno. Střídající Valena při prvním kontaktu s míčem pálil těsně nad. Potom stejný hráč namísto střely udělal kličku navíc a bylo po šanci. Po pěkné akci domácího Habarta uklouzl v rozhodující chvíli Földeši. V 54. minutě domácí chybovali, Dyk se objevil sám před Ptákem, ale zakončil mizerně. V 61. minutě napřáhl z hranice šestnáctky Žemlička, jeho ránu Matějka neudržel a Földeši otevřel skóre - 1:0. Žemlička pak sám mohl dvakrát zvýšit náskok domácích, ale jeho zakončení bylo nepřesné. V 67. minutě centroval Habart, Šácha vrátil hlavou J. Viternovi a ten už mířil do černého - 2:0. V 77. minutě mohlo skórovat i Stříbro. Jareš šel sám na Ptáka, ale místo střely volil kličku a už neměl sílu na zakončení. Minutu poté upravil pohotově podél padajícího Matějky domácí Habart - 3:0. Přes šance Žemličky a Šindeláře se stav neměnil a když radost ze vstřelení branky zkazil Baníku zdvižený praporek, odcházeli spokojenější domácí příznivci.

„První půle byla neurovnaná, hlavně z naší strany. Vázla kombinace, pohyb, bylo tam mnoho nepřesností. Kluci šli do zápasu z těžké přípravy a měli toho tedy v těle dost. Druhou půle už byla lepší po všech stránkách. Začali kombinovat a výsledkem byly pěkné šance. Z nich také vstřelili nakonech i branky,“ zhodnotil přípravné utkání trenér FK Tachov Jaroslav Pták.

Na lavičce Baníku měl premiéru Robert Vágner, jenž od 11. ledna vede mužstvo Baníku. „První půle byla dobrá. Kluci kombinovali, vytvořili si i několik šancí. Od 55. minuty to ale bylo horší a pak po první obdržené brance. Tam už jsem s hrou nemohl být spokojený,“ řekl k utkání stříbrský kouč, pro kterého prostředí ve Stříbře není neznámé. Tři roky zpátky oblékal dres Baníku a teď se vrací v roli trenéra.

FK Tachov – B. Stříbro 3:0
Poločas: 0:0. Branky: 61. Földeši, 67. J. Viterna, 78. Habart. Rozhodčí: Kožár - Hudcová, Petr Štrincl. Hráno bez karet. Diváci: 60.
Tachov: Pták - Földeši, Bronec, L. Viterna, J. Viterna, Šindelář, P. Šácha, Folejtar, Pavel Kaše, Žemlička, Pavel Hobza. Střídali Machač a Habart. Trenér J. Pták.
Stříbro: Matějka - Zaoral, Hřebík, Demjan, Jareš, Solový, Šaman, Pubrle, Hudec, Trnka, Dyk. Střídali Ichnatolya, Balogh, Honzík a Valena. Trenér R. Vágner.