Na městském stadionu v Tachově patřil začátek utkání Baníku, ale po několika minutách byli aktivnější směrem dopředu domácí. V dresu hostů zahrozil Horáček, ovšem jeho střelu zblokovali obránci. Do ztracena vyzněl i následný rohový kop. Na druhé straně hlavičkoval nad branku mladíček Dvořák a střelu Habarta kryl stříbrský gólman Benda. Příznivci na úvodní gól zápasu stále čekali a na tribuně to zahučelo ve 32. minutě, kdy střela hostujícího Jareše jen těsně minula spojnici branky. Tachované vzápětí oplatili stejnou mincí, kdy po akci Dvořáka střílel nad branku Žemlička. Největší příležitosti prvního poločasu přišly v jeho posledních pěti minutách. Nejdříve „utekl“ obraně Baníku Habart, ale křižován Šamanem vystřelil a Benda jeho pokus chytil. O dvě minuty později chybovali domácí v rozehrávce a Stříbrští sehráli akci, na jejímž konci byl střídající Solový, který měl před sebou zcela prázdnou branku. V poslední chvíli se objevil na brankové čáře Viterna a zázračným způsobem s notnou dávkou štěstí míč směřující do sítě vykopl. Poločas zakončil trestný kop domácího Hudce, jenž skončil nad brankou.

Do druhého poločasu vyměnil domácí kouč oba útočné hroty, na trávník vyběhli Machač a Janoušek. Tachované zahájili náporem, ale v koncovce byli bezzubí. Výjimkou byla příležitost Tušla, který po trestném kopu Hudce ve skluzu přestřelil branku. Stříbrští se snažili odpovědět, ovšem Petraška trefil jen obránce. V 53. minutě dal o sobě vědět Janoušek, jeho hlavičkový pokus se mezi tyče nedostal. Tentýž hráč byl i u vedoucího gólu FK. Jeho střílený míč před branku hosté nešťastně tečovali, brankář Benda se dostal mimo jeho dosah a střídající Slowik poslal míč do opuštěné branky – 1:0. Minuty po obdržené brance patřily Baníku, nicméně vážněji branku Ptáka neohrozili. Domácí se snažili o rychlé protiútoky a ty ztroskotávaly na obraně soupeře či nepřesné přihrávce. Výjimkou byla 74. minuta, kdy po akci z levé strany se dostal k míči osamocený Habart, ale prázdnou branku přestřelil. Baník tak stále živil naději alespoň na vyrovnání, ovšem jeho zakončení bylo žalostné. Dokumentoval to i Jareš, který ve slibné pozici střílel nad branku. Domácím zatrnulo v 75. minutě. Dyk nepříjemně atakoval Tušla a jeho „laškování“ s gólmanem Ptákem skončilo šťastně pro domácí.

V 84. minutě udělal výborně hrající Zaoral jedinou chybu, ovšem střídající Chmiel ji nepotrestal. Naděje hostů na vyrovnání přišla v 86. minutě, když zahrávali rohový kop. V šestnáctce Tachova se soustředil až na gólmana a jednoho obránce kompletní Baník, ale exekutor rohového kopu Jareš ho „zazdil“ a poslal míč za brankovou čáru. Definitivní rozhodnutí tak padlo v 88. minutě a opět hlavní roli hrála obrana Baníku. Ichnatolya dával před dotírajícím Chmielem malou domů, Benda ale při odkopu trefil nešťastně svého spoluhráče a míč se od něho dostal k osamocenému Chmielovi, který ho poslal do branky.

Pták: Kluci potřebují čas, jsou velice …

Ohlas z Tachova: „Nebylo to vůbec jednoduché utkání. Kluci hlavně v prvním poločasu zbytečně a nesmyslně nakopávali míče, neměli trpělivost. Z naší strany to byl špatný výkon, nejhorší na domácím trávníku. Můžeme tak být spokojeni s výhrou, ale naše hra dobrá nebyla. Cením si ale toho, že to kluci zlomili a náročné utkání výsledkově zvládli. Musíme být trochu shovívaví. Kluci potřebují čas, jsou velice mladí a v takovém to utkání rozhodují také zkušenosti,“ řekl k zápasu trenér Jaroslav Pták.

Fiala: Branky byly z kategorie laciných

Reakce ze Stříbra: Na domácí jsme byli dobře připraveni a až do 60. minuty s menším či větším úspěchem eliminovali jejich přednosti. Myslím si, že měli šance, z kterých mohli skórovat, ale branky, které jsme inkasovali, byly z kategorie hodně laciných. Kluci si při nich vybrali i kopec smůly. Celé mužstvo bojovalo, ale momentálně nám chybí větší herní kvalita. Derby máme za sebou, jedeme dál, nezbývá než bojovat dál,“ hodnotil zápas Milan Fiala, který na lavičce zastoupil nepřítomného trenéra Roberta Vágnera.

FK Tachov – B. Stříbro 2:0
Poločas: 0:0. Branky: 60. M. Slowik, 88. Chmiel. Rozhodčí: Kračmer – Krutina, Šimek. ŽK: Jan Viterna – Demjan, Florus. Diváci: 350.

 Tachov     ⋌Stříbro 
12 celkem střely   7
4/8 branku/mimo 1/7
4 rohový kop 5
14 fauly 15
1 žluté karty 2
2 branky 0

Tachov: Pták – Földeši (52. Slowik), Kaše, Šácha, Habart (81. Chmiel), J. Viterna, Žemlička (46. Janoušek), Dvořák (46. Machač), Hudec, Folejtar, Tušl.

Stříbro: Benda – Zaoral, Hřebík, Demjan, Jareš, Petraška (80. Ichnatolya), Šaman, Florus, Horáček (75. Pubrle), Dyk, Hudec (20. Solový).