Nový ročník Puma krajského přeboru má za sebou zápasy prvního kola. Omlazený ex – divizní Tachov smetl na podmáčeném trávníku ve své premiéře Holýšov vysoko 5:1. Výsledek mohl být ještě vyšší, kdyby domácí nezahodili další šance. Trenéru Ptákovi tak návrat na lavičku Tachova vyšel parádně.

Domácí vstoupili do utkání aktivně a tlačili se do zakončení. Už ve třetí minutě mohl otevřít skóre Žemlička. Nejprve nahrál Machačovi, ten trefil pouze beka hostů a míč se vrátil k Žemličkovi, který těsně minul. Poté domácí Tušl z dálky mířil do náruče gólmana Holýšova Marcela. Několik parádiček pak předvedl navrátilec v dresu Tachova Mráz a sklidil za to ovace publika. Další šanci domácích měl po příhře Folejtara Šácha, ale trefil jen obránce Holýšova. V 19. minutě byl blízko gólu Žemlička, udělal kličku brankáři, ale jeho střela šla vedle tyče. Další dobrou příležitost „zazdil“ o několik minut později Tušl. Po rohu netrefil zblízka ani míč.

Poté se konečně domácí diváci dočkali. Trhlík chtěl po centru hostí prodloužit na Marcela, byl evidentně sražen k zemi, ale rozhodčí nepískl a Žemlička nasadil brankáři hostí housličky – 1:0. Když poté rozvlnil síť za Marcelovými zády Folejtar, hosté bez čtyř opor začali být neškodní. Domácí tak měli usnadněnou pozici a předváděli jednu hezkou akci za druhou. Dvě minuty před půlí upravil skóre po příhře Žemličky na 3:0 Habart střelou, která překvapila gólmana hostů.

Do druhé půle nastoupil Holýšov beze změn v sestavě a zpočátku to vypadalo, že se „otřepe“. Ve 49. minutě se do první velké šance dostal Schamberger, jeho střela ale těsně prolétla nad břevnem. Jenže Tachov znovu začal diktovat tempo hry. Machač, Janoušek a střídající Dvořák však pod vidinou náskoku trestuhodně neproměnili a nechali vyniknout holýšovského Marcela. Až v 64. minutě po střele Folejtara, která orazítkovala břevno, dorazil zblízka Machač - 4:0. Hosté byli celkem dvakrát na půli domácích a to bylo z jejich strany vše. Další šance Tachova nedali Janoušek a Šácha, který šel sám na Marcela a ten se při likvidaci jeho pokusu znovu zaskvěl.

V 72. minutě domácí Viterna nastřelil další břevno, odražený balon hosté odkopli jen k Janouškovi, který dorážkou popáté rozjásal diváky. Tentýž hráč mohl dát další gól, ale Marcel jeho střelu vyrazil na roh. Hosté se doč〜kali až po faulu na Jeniše, kdy zahrávali trestný kop. Ten perfektně do šibenice trefil Panuška a dal zápasu konečnou výsledkovou podobu.

Tachovští odcházeli do kabin za potlesku nadšených diváků a trenér Pták neskrýval radost, kterou mu jeho svěřenci svým výkonem udělali. „Jsem rád za předvedenou hru a vítězství. Měl jsem obavy ze soupeře, kterého jsem viděl hrát před týdnem. Začali jsme dobře, nástup nám vyšel a vytvořili jsme si řadu šancí. Dali dva góly rychle po sobě a to nás uklidnilo. Soupeře jsme přehrávali a byli lepší. Nástup do druhé půle byl dobrý, ale prvních patnáct minut vázla souhra. Potom zase kluci začali hrát a Holýšov jasně přehráli,“ zhodnotil utkání domácí trenér Jaroslav Pták a dodal: „Chtěl bych touto cestou poděkovat divákům, kteří nám vytvořili báječnou kulisu. Jsem rád, že jsme je výkonem alespoň trochu potěšili.“

„Domácí byli bojovnější a dnes se jim dařilo vše. Po zásluze zvítězili,“ uznal Karel Králík, předseda FK Holýšov. Ten v sobotu od 17 hodin hraje na Bolevci, za který září Bublík Černý z divizních Domažlic.

FK Tachov – FK Stafin Holýšov 5:1

Poločas: 3:0. Branky: 26. Žemlička, 28. Folejtar, 43. Habart , 64. Machač, 72. Janoušek - 82. Panuška. Rozhodčí: Reznichenko. ŽK: 2:2. Diváci: 400.

FK TACHOV: Pták - Mráz, Pavel Kaše, Šácha (70. Hutta), Habart, J. Viterna, Žemlička (56. Dvořák), Folejtar, Tušl, Janoušek ( 78. Petr Hobza), Machač (74. Roháč). Trenér: Jaroslav Pták.
FK HOLÝŠOV: Marcel - Levička (Hamerník), Lucák, Trhlík, Lukáš - Jeniš, Multrus (Vrba), Panuška, Procházka, Schamberger (Kubina) - Hrádek (Liebl). Trenér: Jiří Multrus st.