Po roce se opět na stadionu Dynama Horšovský Týn s UMT uskutečnil velmi prestižní fotbalový turnaj středních škol domažlického okresu. Tentokrát za účasti ročníků 1992 a mladší. Všechny čtyři střední školy vyslaly silná mužstva nabitá např. hráči nastupujících pravidelně v krajském přeboru mužů či dorostu. Za chladného a deštivého počasí se hrálo systémem každý s každým, 1 x 35 minut.

Jako první změřili síly domácí SOŠ a SOU Horšovský Týn s OA Domažlice. Domácí od úvodu soupeře přehrávali, vytvořili si několik vyložených šancí, ale vstřelit branku výborně chytajícímu Vojtěchovi Knopfovi, který ještě v loni studoval v Týně 1. ročník Technického lycea a nyní působí na OA, bylo nad jejich síly. Dvakrát musel čarovat i Jiří Foist v týnské svatyni, aby vše vygradovalo po remíze 0:0 pokutovými kopy. V nich se štěstí přiklonilo soupeři a Týnští na úvod prohráli.

Druhé utkání mezi GJŠB a SOU mělo jiný průběh se stejným koncem. SOU se ujalo vedení, hráči gymnázia vyrovnali na konečných 1:1 a na pokutové kopy prohráli 2:1. V následujícím utkání si ale poradili s OA 2:0.

Druhý zápas H. Týna proti hráčům SOU se vydařil herně a konečně i střelecky. Josef Burík poprvé hlavou načal tříbrankové vítězství , poté kapitán Martin Šinál ze standardní situace za šestnáctkou nedal hostujícímu brankáři šanci a Burík podruhé střelou zpoza obránce vše dovršil.

Následovala půlhodina přípravy před posledním rozhodujícím zápasem SOŠ a SOU Horšovský Týn s Gymnáziem. Během té doby hráči OA Domažlice otočili nepříznivé skóre 0:1 na vítězných 2:1 nad SOU Domažlice a obsadili konečné druhé místo.

Boj o postup do krajského kola byl od začátku vyrovnaný, soupeř si vytvářel střelecké pokusy z nepřesností domácích, kteří hrozili rychlými protiútoky, bohužel bez efektu. Nejvíce jim zatrnulo v 18. minutě, kdy hostující útočník napálil míč z 25 m a trefil spojnici břevna a tyče. Ještě teď se branková konstrukce určitě třese…Pak ale přišla rozhodující chvíle Patrika Halíka, který se uvolnil po levé straně přes obránce a z těžkého úhlu prostřelil hostujícího brankáře 1:0. Od této chvíle Týnští soupeře začali přehrávat, což následně potvrdil druhým gólem střelec týmu Josef Burík. Zápas pod taktovkou Kubinovy režie dospěl zdárně k vítězství i přes velkou hrubku domácí obrany pár minut před koncem, kdy soupeř snížil na konečných 2:1. Oslavy vítězství tak mohly propuknout naplno a myšlenky na krajské finále, které proběhne v dubnu 2012, se staly skutečností.

SOŠ a SOU Horšovský Týn reprezentovali: brankář Jiří Foist, obránci Martin Brychcín, Karel Královec, Lukáš Majer, Jakub Kalný, záložníci Josef Kubina, Martin Šinál, David Anderle, Josef Burík, Roman Denk, Miroslav Žáček a útočníci Marek Gabriel, Petr Kupeček, Patrik Halík a Petr Bláha.