KRAJSKÝ PŘEBOR

Sedmnácté kolo z pohledu počtu odehraných zápasů skončilo fiaskem. Ze sedmi duelů byly odehrány pouze dva. Zbytek, a mezi nimi i utkání ZČE Plzeň – Chanovice, byl pro nezpůsobilé terény hřišť odložen.

1. A TŘÍDA

Ve druhém jarním kole dva zástupci z Pošumaví nezasáhly do soubojů o mistrovské body v 1. A třídě. Klatovy v Chotíkově a Luby v Nepomuku pro nezpůsobilý terén nehrály. Proto pozornost v tomto kole byla upřena na utkání ve Strážově a v Sušici.

Ve Strážově čekal domácí tým, který v minulém kole vyšel bodově naprázdno na Doubravce se Sokolem Křimice, jeden z favoritů na postup, FK Horažďovice. Domácí svému kvalitnímu a fyzicky lépe připravenému soupeři odolávali do 65. minuty, kdy posadili hosty „na koně“ smolnou vlastní brankou a jejich ambice na body se pak zcela rozplynuly.

Obdobně dopadla doma také Sušice. Ta poté, kdy v úvodním jarním kole uspěla v zápase o šest bodů ve Zbirohu, přes následující překážku za záchranou v podobě dalšího soupeře z Rokycanska nepřešla. Více než dvoustovka jejích příznivců se očekávaného zlomu v domácí úspěšnosti (na svém hřišti naposledy Sušičtí dotáhli do vítězného konce souboj o mistrovské body v první polovině měsíce září minulého roku) nedočkala.

Strážov – Horažďovice 1:4 (1:0)

Favorizovaní hosté od úvodních minut zatlačili domácí na jejich polovinu. Ještě neuplynula první minuta a již musel bravurním zákrokem k tyči zachraňovat domácí brankář Javorský, který byl velkou oporou svého týmu. Hosté si vypracovali další šance, ale ani ty v síti domácích neskončily. Ve 38. minutě se domácí ujali vedení brankou ze standardní situace, hlavou se trefil Čížek.

Po přestávce se obraz hry nezměnil. Obrana domácích odolávala až do 65. minuty, kdy soupeře vrátila do hry vlastní branka Strážova. V 79. minutě zahrávaly Horažďovice další ze série rohů, na zadní tyči číhal střídající Jiřík, a ten se z podobných situací nemýlí – 1:2. Hostům narostla křídla, domácí očividně nestačili fyzicky a na případné vyrovnání již jim chyběly síly. Naopak to byli hosté, kteří v závěru dvěma góly Mičkala pečetili zasloužené vítězství.

Branky: 38. Čížek – 65. vlastní, 79. Jiřík, 83. a 87. Mičkal. Rozhodčí: Maroušek, Mašek, Sladký. ŽK: 0:1. Diváků: 200.

Sušice – Mýto 0:2 (0:1)

Sušice v zápase téměř nevystřelila na bránu a dopředu se prokousávala jen pomalou kombinací. Nový útočník Miroslav Vrhel, který se vrátil z dorostu ligové Viktorie Plzeň, se během prvního poločasu téměř nepotkal s balonem. Slavoj Mýto také nepředváděl zázračný fotbal, ale jediné šance v první polovině dokázal využít.

Domácí svého soupeře přitlačili až v druhé polovině, ale vyrovnání se nedočkali. Přitom minimálně dvakrát byli velmi blízko. Hlavičku Vrhela zachránil na brankové čáře kapitán Bejček, neujala se ani střela Milana Brože. V době, kdy měl tlak domácích vrcholit, přidal druhý gól Mýta Radek Štych. V závěrečných deseti minutách už Sušice neměla šanci s výsledkem nic udělat.

„Všude jsme byli druzí, chyběl nám důraz. Bod ze dvou utkání je samozřejmě málo. Hodně nám chyběli nemocní Budil s Jechem, kteří proti Zbirohu zahráli skvěle,“ posteskl si sušický trenér Jiří Kysilka a dodal: „Do konce sezony potřebujeme získat aspoň dvacet bodů. Pokud se nám to povede, dostaneme se minimálně na místa zajišťující baráž.“

Branky: Hatina, Štych. ŽK: 2:3. Diváků: 210.

Zápas Chotíkov – Klatovy se odehraje 6. dubna, Luby zajíždějí k odloženému utkání do Nepomuka 30. března. Oba duely se hrají od 17 hodin. (sed)