Klatovský deník: Horažďovice derby vyhrály

Klatovsko – Z šestice týmů z Pošumaví, které hrají dvě nejvyšší krajské fotbalové soutěže, zasáhly o víkendu do bojů o mistrovské body ve dvou zápasech jen tři.

23.3.2011

V Pošumavském derby 1. A třídy Strážov - Horažďovice byl velkou oprou týmu domácí gólman Michal Javorský. Foto: DENÍK/Jitka Kilbergerová

KRAJSKÝ PŘEBOR

Sedmnácté kolo z pohledu počtu odehraných zápasů skončilo fiaskem. Ze sedmi duelů byly odehrány pouze dva. Zbytek, a mezi nimi i utkání ZČE Plzeň – Chanovice, byl pro nezpůsobilé terény hřišť odložen.

1. A TŘÍDA

Ve druhém jarním kole dva zástupci z Pošumaví nezasáhly do soubojů o mistrovské body v 1. A třídě. Klatovy v Chotíkově a Luby v Nepomuku pro nezpůsobilý terén nehrály. Proto pozornost v tomto kole byla upřena na utkání ve Strážově a v Sušici.

Ve Strážově čekal domácí tým, který v minulém kole vyšel bodově naprázdno na Doubravce se Sokolem Křimice, jeden z favoritů na postup, FK Horažďovice. Domácí svému kvalitnímu a fyzicky lépe připravenému soupeři odolávali do 65. minuty, kdy posadili hosty „na koně“ smolnou vlastní brankou a jejich ambice na body se pak zcela rozplynuly.

Obdobně dopadla doma také Sušice. Ta poté, kdy v úvodním jarním kole uspěla v zápase o šest bodů ve Zbirohu, přes následující překážku za záchranou v podobě dalšího soupeře z Rokycanska nepřešla. Více než dvoustovka jejích příznivců se očekávaného zlomu v domácí úspěšnosti (na svém hřišti naposledy Sušičtí dotáhli do vítězného konce souboj o mistrovské body v první polovině měsíce září minulého roku) nedočkala.

Strážov – Horažďovice 1:4 (1:0)

Favorizovaní hosté od úvodních minut zatlačili domácí na jejich polovinu. Ještě neuplynula první minuta a již musel bravurním zákrokem k tyči zachraňovat domácí brankář Javorský, který byl velkou oporou svého týmu. Hosté si vypracovali další šance, ale ani ty v síti domácích neskončily. Ve 38. minutě se domácí ujali vedení brankou ze standardní situace, hlavou se trefil Čížek.

Po přestávce se obraz hry nezměnil. Obrana domácích odolávala až do 65. minuty, kdy soupeře vrátila do hry vlastní branka Strážova. V 79. minutě zahrávaly Horažďovice další ze série rohů, na zadní tyči číhal střídající Jiřík, a ten se z podobných situací nemýlí – 1:2. Hostům narostla křídla, domácí očividně nestačili fyzicky a na případné vyrovnání již jim chyběly síly. Naopak to byli hosté, kteří v závěru dvěma góly Mičkala pečetili zasloužené vítězství.

Branky: 38. Čížek – 65. vlastní, 79. Jiřík, 83. a 87. Mičkal. Rozhodčí: Maroušek, Mašek, Sladký. ŽK: 0:1. Diváků: 200.

Sušice – Mýto 0:2 (0:1)

Sušice v zápase téměř nevystřelila na bránu a dopředu se prokousávala jen pomalou kombinací. Nový útočník Miroslav Vrhel, který se vrátil z dorostu ligové Viktorie Plzeň, se během prvního poločasu téměř nepotkal s balonem. Slavoj Mýto také nepředváděl zázračný fotbal, ale jediné šance v první polovině dokázal využít.

Domácí svého soupeře přitlačili až v druhé polovině, ale vyrovnání se nedočkali. Přitom minimálně dvakrát byli velmi blízko. Hlavičku Vrhela zachránil na brankové čáře kapitán Bejček, neujala se ani střela Milana Brože. V době, kdy měl tlak domácích vrcholit, přidal druhý gól Mýta Radek Štych. V závěrečných deseti minutách už Sušice neměla šanci s výsledkem nic udělat.

„Všude jsme byli druzí, chyběl nám důraz. Bod ze dvou utkání je samozřejmě málo. Hodně nám chyběli nemocní Budil s Jechem, kteří proti Zbirohu zahráli skvěle,“ posteskl si sušický trenér Jiří Kysilka a dodal: „Do konce sezony potřebujeme získat aspoň dvacet bodů. Pokud se nám to povede, dostaneme se minimálně na místa zajišťující baráž.“

Branky: Hatina, Štych. ŽK: 2:3. Diváků: 210.

Zápas Chotíkov – Klatovy se odehraje 6. dubna, Luby zajíždějí k odloženému utkání do Nepomuka 30. března. Oba duely se hrají od 17 hodin. (sed)

23.3.2011 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Řemeslné práce - Řemeslné práce Švadlena 15 000 Kč Švadleny, šičky, vyšívači a pracovníci v příbuzných oborech šička, švadlena. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 18000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Praxe nutná.. Pracoviště: Verdi international s.r.o. - horšovský týn, Krátká, č.p. 100, 346 01 Horšovský Týn. Informace: Jiří Herian, +420 774 944 201. Obchod - Obchod Obsluha čerpacích stanic a mycích linek 23 000 Kč Obsluha čerpacích stanic a mycích linek dopravních prostředků Obsluha čerpací stanice. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 23000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Práce ve venkovním prostředí., Možnost i brigádně, 12 hodinové směny, pouze denní., Výhoda: ŘP sk. B, praxe v oboru, znalost NJ, zaměstnavatel si může vyžádat výpis z rejstříku trestů., Zajímavé finanční ohodnocení + benefity.. Pracoviště: Tomáš kubálek - čerpací stanice robin oil, 345 32 Česká Kubice. Informace: Tomáš Kubálek, +420 606 245 007. Gastronomie - Gastronomie Číšník, servírka 14 900 Kč Číšníci a servírky servírka/číšník. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 14900 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Do našeho týmu v Koutské pivnici hledáme servírku/číšníka, směny krátký/dlouhý týden, jedná se o malou pivnici se stálými hosty, provoz je nenáročný, klidný. Hledáme příjemnou a spolehlivou posilu, nejlépe s praxí popř. jsme ochotni zaučit. , Nabízíme: dle tržeb a plnění povinností zvláštní prémie. , Nutný telefonický (9:00-18:00 hod.) nebo e-mailový kontakt.. Pracoviště: Pivovar kout na šumavě a.s. - pivnice, Školní, č.p. 108, 344 01 Domažlice 1. Informace: Daniela Vlnová, +420 720 410 800. Výroba - Výroba Obsluha strojů 31 000 Kč Seřizovači a obsluha konvenčních strojů na broušení údržbář. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 31000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Požadujeme: svářečský průkaz. , Nabízíme: stravenky, náborový příspěvek, penzijní připojištění, 13. plat., Nutný telefonický nebo e-mailový kontakt.. Pracoviště: Pfeifer holz s.r.o. - závod trhanov, 345 33 Trhanov. Informace: Marie Chmelíková, +420 379 414 013.

Horšovský Týn se utká s Klenčím o první místo

Šimon Falta (u míče)
9

Stopka za vyloučení platí. Olomoucký záložník Falta si nezahraje proti Zlínu

-

Vyrovnaná třetí třída nabídne souboj druhého se čtvrtým

Domažlicko – Díky poslednímu kolu třetí okresní třídy, ve kterém zaváhali dosavadní lídři v podobě Pocinovic a Všerub, se tato soutěž velmi zajímavě bodově srovnala.

Kapitán Karviné Marek Janečka: Baník? Kvalita. Ale na zadek se z něj neposadím

Karviná – Velmi těžká mise čeká dnes od 17 hodin na fotbalisty MFK Karviná, kteří míří do moravskoslezské metropole k regionálnímu derby s Baníkem.

Plzeň, Praha - Fotbalisté Viktorie Plzeň remizovali ve 12. kole FORTUNA:LIGY v Praze s Bohemians 1905 2:2. Děkovat mohou především skvělému brankáři Aleši Hruškovi, který zneškodnil několik vyložených šancí soupeře.

Hokejisté Škody vezou z Třince tři body

Třinec, Plzeň – Indiáni porazili třinecké Oceláře na jejich ledě 3:2. Vítěznou branku Západočechů vstřelil v 50. minutě Ondřej Kratěna.