V posledních třech kolech však fotbalisté Dynama Horšovský Týn neprohráli a po remíze 1:1 ve Stříbře a výhře 3:1 doma s Bolevcem, vypráskali v sobotu 4:1 Stod v jeho vlastním prostředí. „Poslední tři kola už jsme hráli dobře a dnes to byl náš nejlepší výkon,“ tvrdil spokojený trenér Karel Krejčí.

Hosté šli do vedení, když utekl Iolo Butnaru a skóroval podél brankáře. Domácí ještě do přestávky však srovnali na 1:1. „Tomáš Štverák ztratil zbytečně míč a po protiútoku bylo vyrovnáno. Za tohoto stavu nám rozhodčí přísně vyloučil Sovu, ale my jsme dokázali i přes nepřízeň sudích nastřílet v deseti lidech po přestávce další tři góly,“ pochvaloval si hodně nečekaný vývoj utkání kouč.

Druhý gól byl nebývale kuriózní. „David Žáček zahrával trestný kop ze čtyřiceti metrů, brankář Janča si myslel, že bude rozehrávat, ale on napálil míč přes něj přímo do branky,“ líčil zřejmě rozhodující branku trenér hostů.

A další góly na sebe nenechaly dlouho čekat. „Šli jsme do brejku, v úniku byl Falout a po zemi předložil míč na nohu Maškovi, který střílel prakticky do prázdné branky. Potom poslal Šímáček kolmou přihrávku na Butnaru, ten šel sám, byl faulován a z penalty dal Žáček čtvrtý gól,“ uvedl spokojený Karel Krejčí.

Vítězství jeho týmu prý mohlo být ještě vyšší. „Sám na brankáře se řítil Mašek, ale střílel jen do něj. A za stavu 1:1 jsme po faulu na Sovu měli kopat jasnou penaltu.“

Trenér nováčka neskrýval radost. „Hráli jsme opravdu velmi dobře a předvedli ve všech řadách perfektní výkon. Hráčům jsem po utkání řekl, že je obdivuji. Na lavičce jsem měl jen jednoho náhradníka a o to jsou naše poslední úspěchy cennější. Teď ale jedeme na půdu Klatov.“