„Jsme rádi za pozvání, proti takovým soupeřům si nezahrajete každý den. Rádi bychom poděkovali Lubošovi Gáboríkovi staršímu, který nám zasponzoroval startovné,“ říká defenzivní štít Šumavy Radek Talaš.

Při loňské premiéře skončil tým Šumavy poslední. Ani dvě výhry na lepší umístění kvalitně obsazeného turnaje nestačily. „Letos bychom chtěli získat bodů víc, alespoň devět až deset. Ale budeme to mít těžké, vždyť třeba Kozlovna Ladislava Vízka bude nabitá slavnými fotbalisty. To samé ale lze říct o týmech Bohemians, Střížkova či Vršovic,“ míní Talaš.

Minulou sobotu hráli staří páni z Poběžovic v Praze poprvé. Utkali se s týmem Jelínek, který tvořili hráči se zkušenostmi ze soutěží od divize po třetí ligu. Za soupeře nastoupil mimo jiné i Janda, bývalý hráč prvoligových Českých Budějovic, a své kvality potvrdil. Vstřelil všechny čtyři branky svého týmu a ten vyhrál 4:1. O čestný úspěch Poběžovičanů se postaral v 65. minutě Růžek. O pět minut později mohl snížit na rozdíl jediné branky Jan Bombala, který však svoje sólo proti gólmanovi Jelínkovi neproměnil. Soupeř z protiútoku zvýšil na konečných 4:1.

Do Prahy budou staří páni jezdit víkend co víkend, zápas s legendami nabitou Kozlovnou, která loňský ročník turnaje vyhrála, mají na programu v sobotu 18. prosince od 13.00 hodin.

Sestava Šumava: Fábik – Lang, Decker, Talaš, Havlík – Němec, Krutina, Bombala, Horský – Gáborík L., Růžek. Na střídání: Gáborík L., Malzer, Vavřík, Bartoník.