Do výboru, na jehož bedrech bude v příštích letech ležet starost o kopanou ve Staňkově, bylo většinou přítomných zvoleno všech jedenáct navržených kandidátů. Výbor FK Staňkov se tak z dosavadních devíti členů rozroste o zástupce C mužstva. Kromě Jaroslava Baara, Maxmiliána Cenefelse, Milana Kuchariče, Josefa Touše, Zdeňka Zahoře, Stanislava Bindera, Zdeňka Antonyho, Jiřího Výruta st. a Jiřího Výruta ml. jej tvoří Radek Topinka a Petr Stauber. Z nich vzejde nový předseda klubu.

V čele staňkovské kopané byl od roku 2008 Jaroslav Baar. Tehdy se klub ocitl ve špatné situaci po sportovní, ale i ekonomické stránce. „Začínali jsme bez zkušeností. Dnes mohu říci, že se nám sice kvůli odchodu řady hráčů nepodařilo zachránit krajský přebor ani I. A třídu, ale došlo ke stabilizaci financí a začalo se pracovat s mládeží, což je příslib do budoucna. Jiná cesta, než výchova vlastních hráčů, pro klub, jako je ten náš, neexistuje,“ uvedl ve své bilanční řeči Baar.

Ze zprávy klubového ´ministra funancí´ Zdeňka Antonyho vyplývá, že příjmy FK Staňkov činí 390 tisíc korun, výdaje dosáhly částky 317 tisíc. Klub podporovaný sponzory (181 tisíc Kč), drobnými dárci (7 tisíc Kč) a městem (90 tisíc Kč) vydal sto tisíc za hráče na hostování, opačným směrem přiteklo 89 tisíc Kč. Podle Pavla Bauera, šéfa technických služeb, může staňkovská kopaná i příští rok počítat s podporou města. „Kromě finančních prostředků je třeba připomenout i to, že vás nezatěžuje správa hřiště. Investuje se i do údržby,“ připomněl Bauer.

U Tří sluncí došlo rovněž na hodnocení sportovních výsledků po polovině sezony. Příslibem je práce mladých trenérů Martina Horáka a Daniela Jánského s přípravkou, daří se mladším žákům pod vedením Josefa Drudíka a Josefa Touše. Starší žáci se chtějí pokusit o návrat do krajské soutěže, protože tu okresní hraje jen pět týmů. Vše pro záchranu krajské soutěže udělají na jaře dorostenci vedení Jindřichem Hrachem a Romanem Škampou. Atakovat pátou příčku v I. B třídě z konce minulé sezony je cíl A mužstva. Aktuálně je sice se skóre 22:22 a 22. body osmé, ale na druhé místo ztrácí jen čtyři body. Očekávání hrát klidný střed tabulky zatím nenaplňuje B mužstvo. Po zranění hráčů, kteří vykopali postup, bude na jaře bojovat o záchranu. „Už vás ve třetí třídě nechceme,“ rozesmál osazenstvo zástupce OFS Domažlice Josef Bozděch narážkou na aktuální pozici béčka v okresním přeboru. Daří se C mužstvu ve IV. třídě. Škoda, že výsledky a čtvrtá příčka ´bílého baletu´, neznamená víc, než argument při vzpomínání, jací skvělí fotbalisté ve Staňkově před třiceti a více lety vyrůstali.