Sousedské derby v I. B třídě nenabídlo několika desítkám diváků příliš kvalitní fotbal. Hosté v prvním poločase předvedli hru bez zájmu, pohybu, nasazení a s neuvěřitelnými nepřesnostmi v přihrávkách. Staňkovští byli celou první půli aktivnější, chvílemi zatlačili soupeře před Toušovu branku a bylo jen otázkou, kolik branek dokáží vstřelit. Ve druhém poločase už ubrali plyn, efcéčko převzalo iniciativu, ale v zakončení bylo bezzubé, oba kanonýři Šot s Vachtlem se k vážnému ohrožení Řezníčkovy branky nedostali, naopak domácí několikrát nebezpečně zahrozili, ale ani oni již další branku nepřidali..

FK Staňkov – 1. FC Horšovský Týn 2:0 (2:0)
V úvodu zápasu vyboxoval domácí gólman rohový kop Minaříka a na druhé straně zamířil Janka ze 20 metrů vedle vzdálenější Toušovy tyče. Postupem času převzali domácí iniciativu, ale ze dvou rohových kopů nic nevytěžili a střelu Kukly ve 24. minutě srazili hosté a Touš míč zachytil. Po dvou nebezpečných centrech před horšovskotýnskou brankou přišla první tutovka domácích ve 28. minutě, kdy se Janka dostal sám proti Toušovi, ale ten jeho střelu ze 12 metrů reflexivně vyrazil a za následný atak gólmana viděl domácí útočník žlutou kartu.

Po půlhodině se opět blýskl Touš, když po Dolejšově zpětné přihrávce vyrazil Fillingerův volej z 8 metrů na roh. Hostující brankář poté zneškodnil Jankovu dělovku zprava z úhlu a na druhé straně zamířil ve 32. minutě vedle domácí branky Bauer, který ještě v loňské sezoně oblékal dres Staňkova. Poté se neujal centr Minaříka zprava a Kotlanův volej ze 20 metrů mířil nad domácí branku. Poprvé se skóre měnilo ve 39. minutě, kdy Šefčík našel centrem zleva u vzdálenější tyče nehlídaného Dolejše, který technickou střelou „přes hlavu“ přehodil brankáře Touše a poslal domácí do vedení – 1:0.

Za pouhé tři minuty se aktivita domácím vyplatila podruhé, když zprava napřáhl Gabriel, jeho střelu vyrazil Touš před branku, kde míč snadno dopravil do sítě hlavou Lukáš Zahoř – 2:0. Když pak Fillingerův tr. kop zneškodnil Touš a Kotlan na druhé straně mířil volejem vedle, bylo to v prvním poločasu vše.

Hned v úvodní minutě druhé půle nevyužili domácí špatného rozehrání brankáře Touše a o chvíli později po Fillingerově akci zakončil v dobré pozici Zahoř střelou ze 12 metrů nad branku efcéčka. V 58. minutě si s nedůraznou střelou domácího Kukly poradil Touš a o deset minut později odvrátil Jankův tr. kop hlavou hostující M. Vachtl na roh. Hosté měli míč častěji na kopačkách, ale svými nepřesnostmi se k přímému ohrožení Řezníčkovy branky nedostávali.

V 69. minutě domácí gólman vyboxoval Šotův centr a vzápětí si poradil i s tr. kopem téhož hráče. Dvacet minut před koncem se po Šotově centru uvolnil P. Vachtl, ale jeho pokus z 18 metrů Řezníček kryl. S blížícím se závěrem se tlačili hosté stále více před staňkovskou branku, ale Řezníčka příliš nezaměstnávali. V 82. minutě našlápl k dlouhému sólu hostující Minařík, ale v rozhodující chvíli místo přihrávky na volného Šota volil kličku a o míč přišel. Vzápětí se na druhé straně pěkně uvolnil Janka, ale z 15 metrů Toušovu branku přestřelil. Pět minut před koncem ho na druhé straně napodobil Minařík volejem zpoza šestnáctky.

Když podruhé po pěkném uvolnění Janka přestřelil branku hostů, přišel závěrečný hvizd rozhodčího Holečka.

Trenér Staňkova Milan Kucharič: „V prvním poločasu jsme byli o něco lepší, hlavně jsme ale dokázali vstřelit dva góly, což rozhodlo. Ve druhé půli jsme si už pak vedení zkušeně pohlídali. Konečně se nám podařilo překonat naši střeleckou neefektivitu.“ ⋌(tau)

FK Staňkov: Řezníček – Regál, Dolejš, Bukovský, Šefčík – Bozděch, Kukla, Fillinger, Zahoř – Janka, Gabriel (59. Morkes, 90. Hlaváč). Trenér: Milan Kucharič.
1. FC Horš. Týn: Touš – Vachtl M., Šindelář, Bauer, Brichcín – Barnáš (46. Andrle), Wolf, Minařík, Jurko (46. Šot) – Vachtl P., Kotlan (80. Šperl). Trenér: Jiří Kožíšek.
Rozhodčí: Holeček, ŽK: 1:2. Diváků:120.