Fotbalovými kruhy to už letělo jako hotová věc. Město Touškov nemá hráče ani peníze, z Fincentrum krajského přeboru se odhlásí a jaro už hrát nebude!
V tom případě by odstupující klub musel zaplatit mimořádnou pokutu 50 000 korun a nejvyšší krajská soutěž by se dohrávala pouze s patnácti účastníky.
Jaká je skutečnost? Čtrnáctý celek soutěže nemá sice na růžích ustláno a jeho situace není rozhodně komfortní, ale v přeboru bude pokračovat. Deník o tom ubezpečili dva klíčoví muži touškovského fotbalu.

„Nevypadalo to vůbec dobře, ale sehnali jsme sponzora a normálně začínáme trénovat. Stáhneme naše hráče, které jsme měli na hostování, a možná i něco nakoupíme. V neděli začínáme prvním utkáním zimní turnaj v Doubravce,“ vysvětluje Josef Bártík, předseda Města Touškova.

Podle zaručených informací měl hrající trenér Kamil Bárta přestoupit do sousedních Křimic a pomáhat tam zachraňovat na jaře I. A třídu. „Pravda je, že mě Křimičtí chtěli a se mnou ještě dva hráče. To ale bylo před pár týdny, kdy byla u nás situace opravdu zlá,“ tvrdí kouč a dodává zajímavé podrobnosti.

„O vystoupení z přeboru se uvažovalo. Když po podzimu od nás odešlo sedm hráčů, které jsme měli na hostování, zůstalo mi šest fotbalistů. S tím nikdo nic nenadělá. Podařilo se nám ale sehnat nějaké finance a v současné době vypadá situace o hodně líp,“ říká Kamil Bárta.

Město Touškov začalo zimní přípravu na jarní část soutěže prvním tréninkem. „Podle příslibů od hráčů a na základě telefonických dohod by ve čtvrtek mělo přijít trénovat sedmnáct borců. Do základního kádru jich potřebuji patnáct, tak je vidět, že se stav zlepšil,“ ubezpečuje.

Do mužstva se prý vrací všichni hráči z hostování. „Z Přeštic přijde zpět obránce Karel Fürbacher, což je pro nás velká posila, a vrátí se i další. Rád bych, aby se vrátili i někteří z kluků, které máme v Německu, ale to se asi nepodaří. Naopak tam chce odejít Mižár, ještě to však není jisté,“ uvažuje Kamil Bárta.
Každopádně se Město Touškov představí v neděli v 18.00 hodin na doubravecké umělé trávě v utkání prvního kola zimního turnaje. A soupeřem mu budou Křimice.

Oba celky nečeká na jaře v mistrovských soutěžích žádná procházka. Touškovští, kteří na podzim inkasovali neuvěřitelných třiapadesát gólů, jsou hodně namočeni v ohrožené oblasti. A Křimice na tom jsou v I. A třídě podobně. Také okupují čtrnáctou příčku a mají před sebou záchranářské práce. Už teď se rozhoduje o jejich úspěchu.