Plzeňané zápasem s divizním Slavojem zahájí přípravu na nový ročník ligy, pro fotbalisty Slavoje je to naopak rozlučka se svými věrnými fanoušky, protože si poslední mistrovský zápas s juniorkou Bohemians 1905 předehráli už minulou středu.

Viktoria dorazí v plné síle, navíc i s mistrovským pohárem, který bude v Kolovči během utkání vystaven.

Slavoj, který se po debatě uvnitř klubu rozhodl poslat přihlášku i do příští sezony v divizi, se bude muset obejít bez dlouhodobě zraněného obránce Lukáše Doška. „Nejistý je start Duchka, který byl nemocný a v tuto chvíli nevím, zda je nebo není v neschopnosti. V utkání s Plzní už bychom ale chtěli vyzkoušet dva až tři nové hráče, kteří připadají v úvahu jako případné letní posily, o kterých začínáme jednat,“ říká trenér Slavoje Karel Krejčí.

Minulý zápas s Viktorií, tehdy ještě bez mistrovského titulu, dopadl pro domácí ne zrovna slavně. „Desítka to tentokrát nebude,“ pevně věří prezident fotbalového klubu Miloš Duchoň. „Na druhou stranu alespoň diváci viděli hodně gólů. Pro nás je to každopádně velký fotbalový svátek, vždyť který klub se může pochlubit, že se utkal s mistrem první ligy. Taková šance se už nemusí nikdy opakovat a proto očekáváme velkou diváckou návštěvu,“ dodává Duchoň.

Vstupné na zápas zůstává stejné, jako na jakýkoli jiný zápas, občerstvení je zajištěno.